Najczęstsze powody awarii ipadów

Urządzenia elektroniczne nie mają dożywotniej gwarancji. Nawet najlepszy sprzęt może odmówić posłuszeństwa i przysporzyć nam tym dużo zmartwień. Ipady, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj codziennego funkcjonowania, również mogą mieć awarie. Wówczas nie będziemy mogli surfować po internecie, słuchać muzyki czy przeglądać zdjęć. Będziemy musieli oddać urządzenie do serwisu specjalizującego się w naprawie różnego rodzaju usterek. Jakie z nich pojawiają się najczęściej?

Uszkodzony wyświetlacz

Jedną z głównie powtarzających się awarii ipadów jest uszkodzenie wyświetlacza. W wyniku upadku może on nawet pęknąć, wówczas jedynym sposobem na naprawę jest jego wymiana. Często też na ekranie przestaje być widoczny obraz, pojawiają się zakłócenia albo ekran staje się bardzo jasny czy zbyt ciemny. W takim przypadku konieczne może być tylko usunięcie wadliwego elementu i zastąpienie go nowym, działającym prawidłowo. O tym, jakie rozwiązanie będzie lepsze, zadecyduje serwisant. Najważniejsze, abyśmy mogli znowu cieszyć się z funkcjonalności, jakie daje nam ipad.

Uszkodzona bateria

Nie tylko wyświetlacz może sprawiać nam problemy. Czasami to właśnie bateria zaczyna sprawiać nam problemy i zamiast kilku godzin zabawy na ipadzie, możemy posiedzieć na nim ledwie kilkadziesiąt minut. Dlaczego tak się dzieje? Z biegiem czasu moc materii słabnie. Niestety, w tabletach nie mamy możliwości jej samodzielnej wymiany. Bateria może się również uszkodzić i niezbędna jest wówczas fachowa pomoc serwisu. Może się bowiem okazać, że kłopotem nie jest sama bateria, ale gniazdo zasilania, zasilacz, który podłączamy do prądu czy nawet płyta główna.

Przeprowadzenie starannej diagnozy pozwoli stwierdzić, który element jest źródłem nieprawidłowego ładowania ipada. W większości przypadków może się okazać, że baterię trzeba będzie zastąpić nową – komentuje nasz rozmówca z Serwisu Apple w Warszawie.

Uszkodzenie ipada w wyniku zalania

Na pewno wiele razy siedziałeś na ipadzie, pijąc smaczną kawę albo racząc się zimnym napojem. Chwila nieuwagi wystarczy, aby potrącić kubek i wylać ciecz na nasz sprzęt powodując zwarcia, a później – korozję. Na początku może się wydawać, że nic się nie stało. Jeśli nie podejmiemy właściwych kroków, objawy mogą pojawić się później, nieodwracalnie uszkadzając kolejne elementy. Dlatego jak najszybciej powinniśmy zanieść ipad do serwisu, który wykorzystując specjalistyczne sprzęty, będzie mógł dokładnie wyczyścić urządzenie. Tylko dzięki takim działaniom będzie można uratować drogi nabytek.

Materiał partnera