ukryte kamery

Mamy Cię! Siedem zastosowań ukrytej kamery, o których jeszcze nie wiesz

Aktualnie sprzęt do rejestrowania obrazu jest niezwykle tani. Na ukrytą kamerę stać niemal każdego. Oprócz standardowych zastosowań, które każdemu przychodzą do głowy, jak śledzenie niewiernego partnera lub monitorowanie obiektów w obawie przed kradzieżą, można ich użyć także w mniej oczywisty sposób.

Warto jednak pamiętać, że nagrywanie osób postronnych jest dozwolone jedynie pod pewnymi warunkami, nie możemy też upubliczniać tego rodzaju zapisów. Jeśli mamy jakieś wątpliwości – w internecie znajdziemy wiele artykułów o kwestiach prawnych, dotyczących tego tematu, przed wykorzystaniem nagrań dobrze jest się z nim zapoznać, by nie narobić sobie problemów.

Ukryta kamera – nawet będąc w pracy możesz sprawdzić, co się dzieje w domu

Oprócz typowego monitorowania terenu albo pomieszczeń za pomocą kamery, można także zadbać o bezpieczeństwo w innych kwestiach. Niesforne dziecko, rodzic z demencją albo niezbyt godna zaufania gosposia? Za pomocą kamery z transmisją online możesz sprawdzić, jak schorowana mama radzi sobie, gdy jesteś w pracy, czy dziecka nie odwiedzają nieciekawi goście albo czy opiekunka, zamiast na spacerze, spędza czas przed TV. Warto jednak pamiętać, że nagrywanie innych ludzi bez ich zgody jest nielegalne. Jeśli chcesz zamontować taki sprzęt – warto uprzedzić o tym domowników.

Graficiarze? Nagra ich fotopułapka

Jesteś właścicielem budynku, której elewacja jest regularnie niszczona przez nielegalne graffiti? Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest fotopułapka – to ukryta kamera, w której nagrywanie uruchamia się jedynie pod wpływem ruchu. Można ją także zaprogramować tak, by włączała się jedynie w określonych godzinach. Jeśli zamierzasz zamontować fotopułapkę na swojej posesji – pamiętaj, że musi być ustawiona tak, by rejestrować głównie teren, należący do Ciebie. Przed wejściem na działkę powinna się także pojawić tabliczka, że obszar jest monitorowany. Jeśli spełnisz te warunki – nagrania z kamery mogą stanowić legalny dowód dla policji.

Ukryta kamera – obserwuj, co robi Twój zwierzak

W przeciwieństwie do normalnego sprzętu do nagrywania, ukryte kamery mogą pracować znacznie dłużej. Przydatne jest to na przykład przy obserwacji zwierzęcia, które zostaje samo w domu. Jeśli zastanawiasz się, czy tresura daje efekty albo czy pies nie wyje z samotności przez cały dzień, warto upewnić się za pomocą kamerki. Możesz również dowiedzieć się, czy przypadkiem Azor nie lubi załatwiać się w Twoje rabatki, przez co ostatnio więdną.

Pożyczasz samochód dziecku? Zobacz, jak radzi sobie za kierownicą

Wszyscy znają wideorejestratory samochodowe, ale dużo mniej osób wie, że podobną, ale ukrytą kamerkę można zamontować w kabinie auta. Jeśli chcesz sprawdzić, jak radzi sobie za kierownicą Twoje dziecko albo czy mąż zachowuje się odpowiedzialnie gdy prowadzi – mikrokamera pozwoli Ci to sprawdzić. Można kupić nawet kamerę wbudowaną w pilot samochodowy. Nagranie z jazdy, wykonane za wiedzą młodego kierowcy, może także stanowić dobry materiał do zastanowienia się, jakie popełnia najczęściej błędy i kiedy traci zimną krew.

Przyroda to Twoje hobby? Ukryte kamery pozwolą Ci ją obserwować

Jesteś szczęśliwym posiadaczem działki nad jeziorem albo w lesie? Ukryte kamery pozwolą Ci sprawdzić, jacy goście odwiedzają Cię w czasie nieobecności. I wcale nie mamy tu na myśli złodziei. Fotopułapki i ukryte kamery to jedno z głównych narzędzi do poznawania tajemnic zwierząt. Dla wielu ludzi takie podglądanie może przerodzić się w życiową pasję. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy na Twoim pomoście wygrzewają się wydry, a karmę psu kradną sprytne kuny – uda Ci się to właśnie przy pomocy takiego sprzętu.

Śledztwa dziennikarskie – zazwyczaj kamery są nieodzowne

Osobami, które często wykorzystują ukryte kamery, są nie tylko policjanci, prywatni detektywi i zazdrośni partnerzy, ale też dziennikarze. Wiele skandali i intryg ujrzało światło dziennie nie tylko dzięki rozmowom, ale także informacjom zdobytym w taki sposób. Zaliczyć tu można także nagrania z ukrytych kamer.

Nagrywaj wykłady i szkolenia

Prawo nie pozwala na nagrywanie cudzych wystąpień bez zgody osoby mówiącej. Dotyczy to także szkoleń i wykładów. No tak, ale nie zawsze jesteś w stanie wszystko zanotować i zapamiętać. Ukryta kamerka może być pomocna w takiej sytuacji. Nie udostępniaj jednak tych nagrań nikomu, a po ponownym obejrzeniu i wynotowaniu potrzebnych informacji – najlepiej skasuj.