Pozycjonowanie i optymalizacja SEO

HP EliteBook Folio, czyli jak wykorzystać procesory mobilne

Układy z serii Intel Core M od początku nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Gwarantują one co prawda niski pobór energii, jednak ich osiągi pozostawiają wiele do życzenia. Firma HP odkryła jednak sposób na ich wykorzystanie i przygotowała serię niewielkich, lekkich i mobilnych laptopów mobilnych.

Seria HP EliteBook Folio, bo o niej mowa, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że oferuje urządzenia, które są wprost stworzone do pracy mobilnej. Wskazują na to nie tylko wykorzystane podzespoły, ale również sposób wykonania obudowy oraz pozostałe wyposażenie.

Mobilny charakter

Na uwagę zasługują przede wszystkim modele podstawowe oraz 1020, które wyposażone zostały w matryce o przekątnej 12,5 cali. Przekłada się to na niewielkie rozmiary laptopów, dzięki czemu bez problemu skorzystamy z nich w pociągu, autobusie czy w aucie.

Co więcej, HP EliteBook Folio 1020 waży około kilograma, dlatego w większości przypadku nawet nie poczujemy, że mamy go ze sobą w torbie czy plecaku. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy dużo podróżują. Niewielkie rozmiary wcale jednak nie oznaczają, że omawiane laptopy wyróżniają się niewielką wytrzymałością. Wręcz przeciwnie – ich obudowy przygotowywane są bowiem na bazie aluminium, przez co sztywność ich konstrukcji stoi na wysokim poziomie.

A co z procesorami?

Przedstawienie mobilnego charakteru HP EliteBook Folio służyło wyjaśnieniu tego, do jakich zadań omawiane urządzenia powinny służyć. Są to niewielkie, przenośnie, biznesowe centra multimedialne, które zapewniają stabilne działanie w każdych warunkach.

Biorąc to pod uwagę, procesory z serii Intel Core M spisują się bardzo dobrze. Ich główną zaletą jest przede wszystkim to, że pobierają one niewielką ilość energii (wskaźnik TDP wynosi bowiem jedynie 4,5W), co przekłada się na wysoką kulturę pracy całego laptopa. Jak wygląda natomiast sprawa ich wydajności? W HP EliteBook Folio (w najmocniejszej konfiguracji) znajdziemy procesor Intel Core m7-6Y75. Jest to układ dwurdzeniowy i czterowątkowy, którego taktowanie wynosi od 1200 do 3100 MHz w trybie turbo boost.

Nie gwarantuje on więc zbyt dużej wydajności, jednak biorąc pod uwagę profil sprzętu, okaże się ona wystarczają. Podobnie jest w przypadku modeli Folio 1020, który pracuje na procesorze Intel Core M-5Y51.

Pozostałe parametry

Oczywiście laptop to nie tylko procesor, dlatego warto sprawdzić również inne parametry. HP EliteBook Folio nie posiada dedykowanej karty graficznej, jednak nie ma co się temu dziwić. Podkreślić należy, że laptopy mogą pracować na maksymalnie 8 GB pamięci RAM oraz dyskach twardych typu SSD.

Wspomnieć należy również o ekranach, które w najlepszych modelach mogą pracować w rozdzielczości UHD 4K. Szczególnie warto rozglądać się za wersjami laptopów, których matryce zostały wykonane w technologii IPS. Gwarantują one bowiem wysokiej jakości obraz.

Laptopy z serii HP EliteBook Folio to urządzenia o mobilnym charakterze, które w pełni wykorzystują potencjał procesorów Intel Core M. Ich pozostałe parametry stoją na przyzwoitym poziomie, natomiast jakość wykonania obudowa to już najwyższa półka. Wszystko to sprawia, że okażą się one bardzo pomocne dla wielu firm oraz osób, które często podróżują.

Materiał partnera