Dlaczego warto kupić komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym

Komputery z zainstalowanym już systemem operacyjnym niezmiennie od wielu lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na rynku. Ich największą zaletą jest bark konieczności dokupywania do nich na własną rękę bardzo drogich systemów operacyjnych. Jakie są najważniejsze zalety takiego sprzętu oraz komu opłaca się kupowanie komputerów bez posiadanego systemu, dowiesz się z naszego artykułu.

Zalety komputerów z postawionym systemem

Komputery, zarówno nowe, jak i używane, z wykupioną licencją na użytkowanie systemu operacyjnego są skierowane przede wszystkim dla użytkowników Windowsa. Takie komputery warto kupić, jeżeli nie mamy wcześniej zakupionego oprogramowania. Największą zaletą kupna komputera z zainstalowanym systemem jest możliwość pełnego korzystania ze sprzętu od razu po jego zakupie. Nie musimy już bowiem spędzać wielu godzin na instalacji oprogramowania tylko od razu po włączeniu pojawiają nam się charakterystyczne okienka Windows. Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych, jak laptopów i notebooków.

Dla kogo są dedykowane komputery bez systemu operacyjnego

Jak tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu internetowego Shoplet, który posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór sprzętu elektronicznego, także komputery stacjonarne i laptopy: Komputery bez preinstalowanych systemów operacyjnych polecane są wyłącznie tym użytkownikom, którzy zamiast Windowsa wolą korzystać z bezpłatnego Linuksa. Wtedy nie ma sensu kupować nieco droższych, bo z wykupioną licencją na korzystania z oprogramowania Microsoftu, komputerów, tylko warto jest się zainteresować sprzętem, który nie posiada jeszcze wgranych żadnych programów. Takim sprzętem zainteresowani są jednak głównie profesjonalni użytkownicy, którzy potrafią i lubią korzystać z Linuksa. Dla zwykłych posiadaczy komputerów, którzy korzystają z nich głównie dla rozrywki lub wykonywania prostych prac biurowych znacznie korzystniejszy jest zakup komputerów z Windowsem, który jest znacznie atrakcyjniejszy wizualnie i jest o wiele bardziej uniwersalny.

Materiał partnera