oswietlenie led

Charakterystyka oświetlenia LED

Większość z nas miała już do czynienia z oświetleniem LED – zwłaszcza że ze względu na swoje walory coraz częściej zastępuje ono zwykłe żarówki. Co jest szczególnego w tym rodzaju oświetlenia i dlaczego warto korzystać z innowacyjnych technologii ledowych w domu? Szczegóły w naszym artykule.

Czym jest oświetlenie LED?

Oświetlenie to oparte jest na diodach elektroluminescencyjnych (z ang. LED – light-emitting diode). Ledowe lampy mogą emitować rozproszoną lub skupioną wiązkę światła. Doskonale nadają się do oświetlania blatów kuchennych, stołów lub różnego rodzaju dekoracji. W sklepie z oświetleniem np. w hurtowni elektrycznej EL-ZAK znajdziemy oświetlenie ledowe pod różną postacią, a więc nie tylko żarówki, ale też taśmy czy listwy.

Atuty oświetlenia ledowego

W czym tkwi sekret popularności technologii ledowej? Otóż przede wszystkim jest ona energooszczędna. Oświetlenie ledowe potrzebuje o wiele mniej prądu niż to tradycyjne, co z pewnością zauważymy porównując rachunki za prąd. To najbardziej energooszczędne źródło światła dostępne dziś na rynku, nic więc dziwnego, że tak wielu z nas zmienia swoje długoletnie przyzwyczajenia i kupuje żarówki ledowe. Zwłaszcza że są one również bardziej trwałe i dłużej sprawne – może i zapłacimy więcej za żarówkę ledową, ale faktem też jest, że będzie nam ona zdecydowanie dłużej służyć (nawet do 50 tys. godzin). Kolejną cechą LED-ów, którą nożna uznać za ich atut, jest nowoczesne mocowanie, pasujące zarówno do bardziej tradycyjnych lamp, jak i nowoczesnych opraw oświetleniowych. Oświetlenie ledowe  działa również w bezpiecznym napięciu –  wystarczy im  12V. Innowacyjna technologia ledowa pozwala również śmiało eksperymentować z kolorami oświetlenia. Dzięki niej możemy zafundować sobie w domu czy w każdym innym miejscu oświetlenie w wybranym przez siebie kolorze np. montując  LED-y RGB. Otwiera to szerokie możliwości w zakresie aranżacji pomieszczeń i wykorzystywania światła do podkreślenia indywidualnego charakteru danego wnętrza.

Materiał partnera