dziewczynka układa klocki Lego

Za co kochamy klocki LEGO?

Jak wiadomo, klocki LEGO są pewnego rodzaju gwarancją kreatywnej zabawy. Oczywiście w zestawach znajduje się instrukcja dotycząca tego, jak powinny być zbudowane poszczególne modele. Można jednak zaobserwować, że zdecydowana większość dzieci tworzy własne konstrukcje. Za co omawiane klocki LEGO są kochane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe?

Ogromne możliwości rozwoju i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Warto wiedzieć, że klocki LEGO umożliwiają budowanie różnych pojazdów, domów, zamków, robotów. Godny uwagi jest fakt, że zarówno młodzi architekci, jak i osoby dorosłe mogą konstruować praktycznie wszystko, co przyjdzie im do głowy. Jedynym ograniczeniem jest ich własna wyobraźnia. Są to bowiem klocki tworzone z myślą o ludziach w różnym wieku. Dla osób dorosłych skierowana jest seria LEGO Technic, a do najmłodszych LEGO Duplo. Ponadto firma posiada w swojej bardzo szerokiej ofercie asortymentowej zestawy przeznaczone dla dziewczynek. Doskonałym przykładem może być seria LEGO FriendsKoniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorstwo śledzi trendy i na rynek wprowadzane są zestawy powiązane z ulubionymi bohaterami dzieci i osób dorosłych z bajek czy filmów. 

Mnóstwo różnych modeli klocków

Jest to kolejna kwestia przyczyniająca się do tego, że wszyscy kochają klocki LEGO. W najprostszym możliwym ujęciu użytkownicy uwielbiają omawiane zabawki ze względu na ogromną liczbę dostępnych modeli. Istnieje możliwość zaopatrzenia się w zestawy z motywami zamków, mostów, znanych postaci czy budynków. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele z LEGO Ninjago. Pozwalają one użytkownikom samodzielnie składać pojazdy i budynki, które są znane z seriali. Należy zaznaczyć, że omawiany rodzaj klocków ma zasady działania zbliżone do puzzli. Jak zostało wspomniane wcześniej dostępne są modele przeznaczone dla różnych grup wiekowych, w tym osób dorosłych. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja w przypadku puzzli. Są zestawy składające się z kilku elementów skierowane do dzieci w wieku 2 lat, a także układanki zawierające kilkanaście tysięcy elementów przeznaczone dla dorosłych.

Kreatywna zabawa wysokiej jakości produktami

Warto wiedzieć, że jest to zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj zabawek przez chłopców. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ produkty cechują się przede wszystkim bardzo wysoką jakością wykonania. Ponadto poszczególne model do złudzenia mogą przypominać użytkownikom rzeczywistość, czyli prawdziwe pojazdy, budynki czy konstrukcje, które są doskonale znane najmłodszym z seriali czy filmów animowanych. Należy również zaznaczyć, że konstrukcja omawianych klocków jest systemowa. Istnieje zatem możliwość dowolnego łączenia ze sobą klocków z różnych zestawów, które nie są nawet ze sobą powiązane tematycznie. Oznacza to tym samym, że nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia dla użytkowników, którzy mogą tworzyć budowle dowolnej wielkości. Godny uwagi jest fakt, że systemowość klocków LEGO oddziałuje zarówno na rozwój kreatywności, jak i wyobraźni u młodych architektów. Zabawki dają nieograniczone możliwości zabawy. Oczywiście podstawowym sposobem jest ułożenie konstrukcji, której wizerunek znajduje się na opakowaniu. Dzieci oraz dorośli mogą rozbudowywać poszczególne budowle do woli.

Materiał partnera