śpiące dziecko

Poduszki motylki dla niemowląt — dlaczego warto?

W momencie kiedy rodzi nam się dziecko, chcemy zadbać o nie najlepiej jak możemy. Wybieramy dla niego wszystko, co najlepsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ to przecież nasz największy skarb. Co więc zrobić, aby odpowiednio zadbać o naszego maluszka? Jakie produkty mogą nam w tym pomóc?

Poduszki motylki — co to takiego?

Poduszka motylek to inaczej poduszka antywstrząsowa, zwana również poduszką head care. Jak już same nazwy wskazują, służy do ochrony główki naszego maleństwa. Ma za zadanie podpierać jego ją z obu stron, aby nie ulegała nagłym i niebezpiecznym wstrząsom. Używanie poduszki jest zalecane nie dłużej niż do drugiego roku życia dziecka. Przy zakupie nie musisz się martwić o jakość materiału poduszeczki, ponieważ jest uszyta z bardzo mięciutkiej bawełny, która jest w pełni bezpieczna dla Twojego bąbelka i posiada Certyfikat OEKO-TEX 100 klasa I.

Kiedy używać?

Jak dobrze wiemy, u malutkich dzieci, wszystko jest bardzo kruche. Stosując taką poduszkę antywstrząsową, chronisz delikatny odcinek szyjny kręgosłupa dziecka. Świetnie ochroni go podczas jazdy autem. Należy wtedy włożyć ją do fotelika dziecka. Kiedy poprawnie ją ułożymy, powinna chronić główkę maleństwa przed nagłymi i niebezpiecznymi wstrząsami, o które bardzo łatwo na polskich drogach. Trzeba też wiedzieć, że gdy dzieci zasypiają w foteliku samochodowym podczas długiej podróży samochodem, wystarczy jeden nagły wstrząs, który je wybudzi. Kiedy użyjesz poduszki motylka, dziecko praktycznie nie będzie odczuwało wstrząsów, co automatycznie sprawi, że nie powinno gwałtownie się wybudzić. Często podczas spania w foteliku, główka malca przeważnie przechyla się na jeden z boczków, co może doprowadzić do urazu, któremu poduszka również zapobiegnie.

Kiedy idziemy z naszym maleństwem na spacer, również zaleca się stosowanie poduszki motylka. Zdarza się, że spacerujemy po trochę nierównym terenie i w zależności od rodzaju naszego wózka, wstrząsy są odczuwalne bardziej lub mniej. W takiej sytuacji maleńka główka naszego brzdąca lata na wszystkie strony w gondoli, co nie jest dla niego zbyt dobre. Wtedy poleca się używanie właśnie takiej podusi, która sprawi, że wstrząsy nie będą aż tak odczuwalne, a główka będzie bezpiecznie ustabilizowana.

Możesz tego nie wiedzieć, ale poduszka motylek bardzo dobrze sprawdzi się również podczas karmienia dziecka piersią. Ułatwi Ci ułożenie niemowlaka tak, aby było wygodnie zarówno jemu jak i Tobie. Możesz używać jej także podczas przewijania dziecka czy to w domu, czy nawet w miejscach publicznych. Podusia sprawi, że przynajmniej przez chwile dzidziuś będzie leżał spokojnie, a ty przewiniesz go bez większych trudności.

Poduszka motylek będzie idealna również na prezent dla bliskich Ci osób, które właśnie spodziewają się dziecka. Jak już wiesz, ma ona wiele zastosowań, które przydadzą się w codzienności z nowym członkiem rodziny. Dokonaj jej zakupu w Jukki i zadbaj o komfort i bezpieczeństwo dziecka np. Twoich znajomych, a możesz być pewny, że będą bardzo zadowoleni i okażą Ci wdzięczność.

Na co warto zwrócić uwagę?

Kupując poduszkę motylek, możesz używać jej w wielu miejscach i sytuacjach. Pamiętaj jednak, że nie wolno jej stosować w łóżeczku dziecka. W miejscu, gdzie dziecko przesypia noce, powinno mieć twarde podłoże oraz pełen zakres i komfort ruchu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której dziecko śpi na takiej poduszce i przekręca się na boczek, tym samym umieszczając swój nosek w jej bocznej części. W takim momencie nasza kruszynka może mieć problemy ze złapaniem oddechu, co może mieć poważne konsekwencje.

Stosując poduszkę, pamiętaj, aby mieć dziecko cały czas na oku. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której zostawiasz je same ułożone na podusi. Podczas jazdy w foteliku samochodowym bądź w wózku, obserwuj czy głowa dziecka na pewno jest na samym środku poduszki, tak aby w poprawny sposób podtrzymywała główkę maluszka. Podczas jazdy nosek dziecka nie powinien także wpadać w jej bok, aby malec mógł oddychać swobodnie.

Używając poduszki w odpowiedni i bezpieczny sposób, możesz być pewny, że przez pierwsze dwa lata życia dziecka podusia stanie się waszym nieodłącznym dodatkiem. Nie zastanawiaj się więc dłużej i dokonaj zakupu już dziś w Jukki. Zapewniamy, że materiały użyte do stworzenia podusi są w 100% bezpieczne dla Twojego szkraba i nie wywołają u niego żadnych alergii. Nic nie zadba lepiej o komfort i bezpieczeństwo Twojego dziecka niż poduszka motylek.