dziewczynka przed szkołą

Plecaki szkolne dla dzieci, sprawdź propozycje na nadchodzący rok szkolny

Aby rozpocząć kolejny rok szkolny w dobrym stylu, a przy okazji zadbać o zdrowie i komfort dziecka, o pewnych kwestiach warto pomyśleć już dziś. Bez wątpienia podstawą szkolnej wyprawki jest właśnie plecak. Należy szczególnie zadbać o to, aby był on wygodny, odpowiednio wyprofilowany, ale i wpisujący się w obowiązujące trendy. Chcesz przekonać się, które plecaki szkolne dla dzieci to absolutny must have? Sprawdź to razem z nami!

Jakie plecaki szkolne dla dzieci sprawdzą się najlepiej w nowym roku szkolnym?

Zastanawiając się nad tym, jakie plecaki szkolne dla dzieci będą strzałem w dziesiątkę, jak najbardziej warto zastanowić się nad możliwościami, które często zależne są również od wieku. Podstawowymi propozycjami są jednak:

  • wygodny plecak na kółkach
  • sportowy plecak w stylu streetwear
  • torebko-plecak
  • tornister

W przypadku najmłodszych dzieci, jak najbardziej sprawdzi się właśnie pierwsza propozycja, czyli bezpieczny dla kręgosłupa i bardzo wygodny plecak na kółkach. To doskonała alternatywa dla klasycznego plecaka, ponieważ nie trzeba go nosić, dzięki czemu nie ma obciążenia bezpośrednio dla kręgosłupa, co jest istotne w sytuacjach, gdy dziecko musi nosić ze sobą nadmiar książek i zeszytów. Obecnie do wyboru pozostaje naprawdę wiele wzorów i kolorów, co zdecydowanie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Dziewczynki na pewno docenią plecaki w kwiatki lub te z ulubionymi postaciami z bajek, podczas gdy chłopcy często decydują się na plecaki z podobizną super bohaterów.

dziewczynka z plecakiem na kółkach

Starsze dzieci natomiast na pewno docenią wygodne sportowe plecaki w stylu streetwear, które stanowić będą doskonałe uzupełnienie każdej ich stylizacji. Takie plecaki z reguły charakteryzują się szerokimi ramionami i stonowaną kolorystyką. Ze względu na sportowy charakter, najczęściej są bardzo pojemne. Dorastające dziewczęta, z całą pewnością zwrócą swoją uwagę na torebko-plecak, który ciekawie prezentuje się nawet w połączeniu z bardziej elegancką stylizacją. Tornistry z reguły dedykowane są najmłodszym uczniom klas 1-3. Ich kształt pozwala bowiem na równomierne rozłożenie ciężaru.

Co jeszcze warto kupić na nadchodzący rok szkolny?

Lista akcesoriów i ubrań na nadchodzący rok szkolny może być bardzo długa. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad tym już wcześniej i wziąć pod uwagę, które z nich faktycznie będą niezbędne. Na pewno jednak warto zainwestować w dobrej jakości obuwie, które posłuży przez dłuższy czas, będzie komfortowe, odpowiednio dopasowane do stopy i absolutnie antypoślizgowe. Przykładem mogą być modne mokasyny dziecięce.

kobieta pakuje dziecku plecak

 

Nie tylko plecaki i buty, czyli udana wyprawka szkolna

Choć można zgodnie przyznać, że, zarówno plecaki, jak i buty, z całą pewnością są najważniejszą częścią szkolnej wyprawki, nie można zrezygnować również z pozostałych zakupów. Warto zrobić je już teraz, ze sporym wyprzedzeniem, aby uniknąć kolejek i zawyżonych cen. Co jeszcze powinno znaleźć się w takiej wyprawce? Oto tylko kilka propozycji:

  1. nowy strój na wychowanie fizyczne
  2. obuwie na zmianę na zajęcia sportowe
  3. nowe zeszyty do każdego przedmiotu
  4. książki
  5. akcesoria papiernicze

Co więcej, zdarza się, że każda szkoła bądź klasa ma również swoje własne, oddzielne wymagania, które należy uwzględnić.

Materiał partnera