Odżywki dla dzieci – Kiedy warto je stosować

Pielęgnacja skóry głowy i włosów dziecka to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji już od najmłodszych lat. Od początku powinna ona odbywać się w sposób szczególnie delikatny i uważny. Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa na działanie substancji toksycznych ze środowiska. Dlatego dobór kosmetyków do skóry głowy i włosów dziecka jest bardzo ważny. Kiedy i jak je stosować?

Mycie włosów dziecka

Im proces mycia skóry głowy dziecka jest delikatniejszy, tym lepiej. Od narodzin dziecka każda matka pamięta o tym, jak podatna na podrażnienia jest skóra głowy malucha. Mieszki włosów są wówczas w fazie wykształcania i niewłaściwa pielęgnacja może przyczynić się do ich nieprawidłowego ukształtowania, co doprowadzi do zmniejszonego wzrostu włosów. Szamponu do włosów warto używać od momentu, kiedy nasze dziecko skończy 2-3 miesiąc życia. Dobrze by było, aby produkty, które będziemy stosować nie miały w składzie SLS, czyli drażniącego składnica czyszczącego i wysuszającego włosy, które i tak są już niezwykle delikatne i podatne na uszkodzenia.

Odżywki do włosów dla dzieci

Dzieci potrzebują odżywek tak samo, jak dorośli. Układanie krótkich włosów małych dziewczynek jest szalenie proste i łatwe, ponieważ są one nie zwykle miękkie i podatne na układanie. Niestety, młode damy, które posiadają długie i gęste włosy, mogą być narażone na ich plątanie i niszczenie. Warto wówczas zakupić preparaty, które nie zawierają w składzie alkoholu. Najlepiej, aby były to środki mające w składzie zioła. Jeżeli chcemy wzmocnić włosy naszej córki, można zacząć olejować jej włosy naturalnymi preparatami, takimi jak olejek arganowy czy olejek rycynowy. Dają one możliwość zastosowania ich bez występowania różnego rodzaju podrażnień. Preparat należy nałożyć przed umyciem i wmasować na całą powierzchnię włosów. Następnie spłukać ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego szamponu. Po umyciu można również wetrzeć kroplę mikstury w końce włosów dziecka, aby łatwiej się rozczesywały i układały. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczna forma dbania o włosy naszej pociechy. Jeżeli szukamy dobrych odżywek dla dzieci, warto poszukać w aptekach, takich jak np. Apteka Mirowska.

Materiał partnera