prezent-dla-dziecka

Kreatywny prezent dla dziecka

Głównie to rodzice decydują o tym, w jaki sposób ich dzieci spędzają czas. Zabawa jest bardzo ważna, ponieważ dzieci poznają otaczający je świat przede wszystkim poprzez zabawę. Dziecko każdego dnia uczy się czegoś nowego. Kreatywna zabawa ma mu pomóc w poznawaniu rzeczywistości, ćwiczeniu wyobraźni i wielu innych umiejętności. Warto wśród prezentów dla dzieci znaleźć miejsce dla kreatywnych zabawek. Kreatywnych, czyli jakich?

Kreatywnie dla najmłodszych

Zabawki kreatywne wymagają od dzieci zaangażowania i samodzielnej pracy. Do tej kategorii można zaliczyć różne przedmioty – książeczki do kąpieli, duże klocki, zabawki do ciągnięcia, malowanki czy masy plastyczne. Kreatywna zabawa daje dziecku wiele możliwości. Samodzielne tworzenie figurek z plasteliny, kolorowanie obrazków czy układanie budowli z klocków – taka forma zabawy pozwala dzieciom rozwijać ich kreatywność i wyobraźnię. Dzieci widząc efekty swojej twórczości, którą mogą podziwiać rodzice, są szczęśliwe i dumne ze swoich małych dzieł.

W co się bawić ze starszymi?

Dla starszych dzieci, którym znudziło się malowanie i zabawa zwykłymi klockami, można kupić klocki magnetyczne. Klocki łączy się ze sobą na zasadzie przyciągania magnetycznego. Zestaw klocków składa się z kulek, patyczków i dodatkowych elementów takich jak np. drzwi czy okna, dzięki temu dzieci mogą stworzyć imponujące budowle, a przy okazji poznać trochę zasad fizyki. Klocki są też dostępne w wersji dla najmłodszych dzieci od 9go miesiąca życia. Oprócz klocków doskonałym pomysłem na kreatywny prezent dla dziecka mogą być zestawy do robienia biżuterii. Modele do samodzielnego sklejania także pozwolą na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi.

Jak wybrać kreatywny upominek?

Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, by zabawki dobierać odpowiednio do wieku. Dobry sklep dla dzieci zawsze podaje przy zabawkach informację o wieku. Jest to bardzo ważne, ponieważ zabawki są dostosowane do wieku dzieci przede wszystkim poziomem trudności. Dobrze dobrana zabawka nie wyląduje w kącie i zapewni dziecku rozrywkę na długie godziny.

Materiał partnera