matka z niemowlakiem

Klucz do wyboru ubranka do chrztu świętego

Zakup ubranka na chrzest można na spokojnie odłożyć w czasie, zwłaszcza gdy nie jest jeszcze ustalona konkretna data. Okres dwóch-trzech tygodni przed ceremonią jest najbardziej odpowiedni – wszystko przez to, że dzieci bardzo szybko rosną. Przed chrztem może okazać się, że ubranko jest po prostu za małe. Warto przestrzegać kilku zasad, aby uniknąć takich niedogodności.

Wybór rozmiaru ubranka do chrztu

Przede wszystkim powinno się dokładnie zmierzyć ubranka, w których maluszek chodzi na co dzień, nie powinno robić się tego w pośpiechu. Zmierzyć należy aktualne ubranka, najlepiej w podobnych fasonach. W przypadku dziewczynek sukienki, bolerka, sweterki, a chłopców – koszule, marynarki, garniturki i spodnie. Jeżeli rodzice zamawiają ubranka do chrztu przez Internet, powinni sugerować się tabelkami umieszczonymi na odpowiednich stronach. Każdy producent może szyć poszczególne elementy z różnicami w pomiarach nawet do dwóch-trzech centymetrów. Kolejną kwestią są buciki – w tym przypadku najważniejsza jest długość wkładki wewnętrznej, mierzy się ją w centymetrach. Dokonanie pomiaru stópki dziecka może być niemałym wyzwaniem, ale przecież nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Każde dziecko musi mieć na chrzcie tak zwaną białą szatkę, za zakup której najczęściej odpowiada matka chrzestna. W ofercie sklepów internetowych jest wiele wzorów, bardzo modne są te z wyhaftowanym imieniem i datą przyjęcia sakramentu chrztu. Warto jednak zapytać o opinię rodziców maluszka, aby uniknąć nieporozumienia i ewentualnych niedomówień.

Ubranko do chrztu dla dziewczynki i chłopca

W zależności od pory roku istnieje kilka opcji na ubranka do chrztu, najmniejszy problem jest oczywiście latem i wiosną. Zazwyczaj wystarczają wówczas sukienki dla dziewczynek i koszule ze spodniami dla chłopców. W nieco chłodniejsze okresy należy lepiej się przygotować, choćby poprzez zakup płaszcza lub kurtki dla maluszka. Przydatne okaże się ponadto nakrycie główki, może być to kapelusik, chustka lub kaszkiet w przypadku młodego dżentelmena. Dziewczynkom kupuje się nierzadko opaski na głowę, w stylu sukienek, delikatne ozdoby w postaci kwiatka, czy kokardki są mile widziane. W sklepach z ubrankami dla dzieci można wybierać spośród fasonów sukienek do chrztu, najlepiej zdecydować się na zdrowy umiar. Wybór bogato zdobionej kreacji, z kilkoma warstwami tiulu nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze krępuje ruchy dziecka, a po drugie jest to rozwiązanie niepraktyczne. Najbardziej korzystną opcją są skromne tuniki – nie spowodują dyskomfortu i będą wygodne. Chłopców zazwyczaj ubiera się w koszule lub body i garniturek. Opcjonalnie dobierane są szelki, muchy, które podkreślają rangę wydarzenia, jakim jest chrzest święty. Wszystkie ubranka powinny być uszyte z wysokiej jakości tkanin, zapobiegających poceniu się maluszków. Przewiewność i lekkość to cechy, które powinno mieć każde ubranko do chrztu, w ten sposób zapewnia się wygodę dziecku. Nie każde jest na tyle cierpliwe, by spokojnie przespać całą noc.

Partnerem artykułu jest https://balumi.com.pl.