dziadek z wnuczką

3 zabawki dla dzieci, które mają wszystko

Kupienie nowych zabawek dziecku to często niemały problem, zwłaszcza gdy maluch ma już w pokoju istny sklep z zabawkami. Warto jednak poświęcić odrobinę czasu, żeby znaleźć coś, co przykuje uwagę dziecka.

Im mniej zabawek, tym lepiej

Wszystkie dzieci kochają zabawki i gdy tylko nadarza się okazja, to wypatrują sobie nowy nabytek na półce sklepowej. Często jest tak, że wybrany produkt w rzeczywistości nie interesuje malucha, a decyzja podejmowana jest pod wpływem chwili. Potem taka zabawka zazwyczaj ląduje w kącie i dziecko zupełnie o niej zapomina. Warto robić przemyślane zakupy zabawek, tak aby nie gromadzić zbędnych przedmiotów w pokoju dziecka.

Zabawki z bajek, czyli prezenty idealne

Nierzadko zdarza się sytuacja, gdy chcemy wręczyć prezent dziecku, a zupełnie nie wiemy jaka zabawka skradnie jego serce. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na to, czym dziecko najbardziej się interesuje. Nawet jeśli maluch posiada już zabawki dotyczące jego ulubionej bajki lub książki, to z pewnością nie ma wszystkich możliwych wariantów z danej serii zabawek. Modeli zabawek jest obecnie tak wiele, że naprawdę trudno o zakup przedmiotu, który już znajduje się w kolekcji dziecka.

Zabawki Disney to niemalże zawsze strzał w dziesiątkę – dzieci zazwyczaj uwielbiają produkcje Disneya. Zabawki od Disney zazwyczaj nawiązują do różnych postaci, które pojawiają się w filmach i serialach animowanych. Samochód z bajki o autach, lalka ulubionej księżniczki, a może klocki LEGO, z których dziecko zbuduje powóz Kopciuszka? Zawsze znajdzie się coś, co będzie odpowiednio dopasowane do wieku, zainteresowań oraz potrzeb malucha.

Puzzle – nauka przez zabawę

Cenimy głównie zabawki, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale mają także wartości edukacyjne. Dziecko podczas zabawy nawet nie zwróci uwagi, że nauczyło się nowych umiejętności. Puzzle to świetny rodzaj zabawek, które rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, ale także dają ogromną satysfakcję dziecku, gdy uda mu się samodzielnie ułożyć obrazek. Zabawki Myszka Miki to nie tylko przytulanki, ale właśnie puzzle, które prezentują wycinki kadrów z bajki o myszce i jej przyjaciołach. Warto także wspomnieć, że puzzle pod względem poziomu trudności powinniśmy dopasowywać do wieku oraz umiejętności dziecka. Jeśli puzzle będą zbyt skomplikowane, wówczas dziecko może mieć ogromne problemy z ich ułożeniem, co przełoży się na niepotrzebny stres oraz frustrację.

Najpopularniejszy pojazd dla dzieci – hulajnoga

Obecnie bardzo popularną bajką wśród dzieci jest Kraina Lodu, która opowiada o perypetiach bardzo zróżnicowanych postaci. Co ciekawe, zabawki Kraina Lodu to nie tylko tradycyjne lalki. Wśród przedmiotów dla dzieci, które nawiązują do Krainy Lodu, znajdziemy także hulajnogiHulajnoga to marzenie wielu dzieci. Jest nawet popularniejsza od roweru. Można zatem połączyć dwa największe hity wśród dzieci i podarować maluchowi hulajnogę z wizerunkiem Elsy i Anny.

Okazuje się zatem, że nawet dla dziecka, które potencjalnie ma wszystko, znajdą się zabawki, które wpiszą się w jego zainteresowania i choć trochę go zaskoczą. Wystarczy odrobinę zagłębić się w obecne zainteresowania dzieci, zapoznać się z popularnymi bajkami oraz rodzajami zabawek. Dzieci zazwyczaj z łatwością przekazują emocje i są szczere do bólu, zatem po wręczeniu zabawki od razu będziemy mogli się zorientować, czy przypadła ona maluchowi do gustu.

Materiał partnera