3 pomysły na prezent z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka są wyjątkową i bardzo radosną chwilą. Wszyscy chcą odwiedzić długo wyczekiwane maleństwo i z tej okazji podarować jakiś prezent. Jest bardzo wiele kłopotów z wyborem odpowiedniego podarku na tę okazję. Z jednej strony podoba nam się mnóstwo zabawek i akcesoriów dziecięcych, z drugiej natomiast – obawiamy się, czy będą one użyteczne i czy spodobają się rodzicom dziecka. Mamy kilka podpowiedzi, co zabrać ze sobą na powitanie nowo narodzonego dziecka.

Przede wszystkim zrezygnujmy z drogich prezentów, które są niezbędne dla małego dziecka, np. wózka czy łóżeczka. Zwykle wybór takich przedmiotów należy do rodziców, a często zapewne zakupili je już długo przed narodzinami dziecka. Jeżeli natomiast dogadaliśmy się z rodzicami dziecka, możemy pozwolić sobie i na taki zakup. W przeciwnym razie prezent może wprawić w zakłopotanie. Wybierzmy podarki, które będą piękną pamiątką. Pamiętajmy, że najważniejszy jest gest.

1. Karuzela do łóżeczka

O ile łóżeczko może się okazać nie do końca dobrym pomysłem na prezent, o tyle karuzela do łóżeczka bez wątpienia spodoba się i rodzicom, i maluchowi! Jest to drobny i uroczy upominek, który upiększa pokój dziecka, a także uczyni łóżeczko niezwykłą przestrzenią bajkową. Karuzela szczególnie spełni swoją funkcję, gdy dziecko będzie miało już kilka miesięcy i będzie zaczynało chwytać kołyszące się zabawki. Najlepiej, jeśli wybierzemy karuzelę z pozytywką. Grająca w tle muzyka klasyczna wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka, a także je wyciszy i uśpi. Rozejrzyjmy się po sklepach dziecięcych – to doskonały pomysł na prezent, który na pewno zostanie wykorzystany.

2. Uspokajacz lub miś na kolki

Innym bardzo praktycznym prezentem jest zabawka uspokajająca dziecko. Szczególnie ma ona znaczenie, gdy maluch zaczyna miewać uciążliwe kolki. W takich chwilach zabawka będzie miała nieocenioną wartość. Urządzenie takie, kształtem jak pluszowy miś, zawiera w sobie mechanizm, który wydaje dźwięk podobny do szumu suszarki. Dźwięk suszarki bowiem przypomina noworodkowi odgłos wód płodowych oraz oddziałuje wyciszająco i uspokajająco. Podarunek byłby niezastąpiony dla rodziców, a także zbawienny dla płaczącego malucha.

3. Zabawka do raczkowania

Dobrze, jeżeli prezent będzie pamiątką, a także jeśli zostanie wykorzystany w najbliższym etapie rozwojowym dziecka. Jednym z takich ważniejszych momentów w dorastaniu dziecka jest nauka chodzenia. Do tego celu doskonale przyda się zabawka służąca do raczkowania. Wielką zaletą jest to, że takie urządzenia są w bardzo różnych formach i kształtach. Może to być jakieś zwierzątko, mały samochód albo zwykły chodzik. Na pewno zabawka będzie trafionym prezentem!