playmobil

10 ciekawostek o zabawkach Playmobil

Nie ma wątpliwości, że zabawki Playmobil od dziesięcioleci są doskonałym wyborem dla każdego dziecka. Jest to nie tylko wyjątkowa propozycja dla pociech w każdym wieku, która porusza wyobraźnię i wiele uczy o codziennym życiu, ale także marka sama w sobie, która może pochwalić się bogatą historią.

 

Oto 10 interesujących faktów o zabawkach Playmobil, które znamy i kochamy!

  1. Ojcem zabawek Playmobil był niemiecki wynalazca Hans Beck, żyjący w latach 1929–2009.
  2. Hans rozpoczął swoją karierę jako stolarz, tworząc szafki. Co ciekawe, największy konkurent zabawek Playmobil, klocki Lego, również zostały stworzone przez stolarza.
  3. Hans był zapalonym twórcą modeli samolotów i marzył o tym, by samodzielnie opracowywać kolejne miniatury. Postanowił przekuć swoje marzenia w czyny i przedstawił swój biznesplan niemieckiej firmie Brandstätter, która była znana z produkcji plastikowych telefonów i samochodzików.
  4. Właściciel firmy Brandstätter, Horst Brandstätter, był pod wrażeniem pomysłów na samoloty, ale niepokoiła go rosnąca cena ropy, która miałaby je napędzać. Właśnie dlatego powiedział Hansowi, aby wrócił do niego z propozycją zabawki, która będzie łączyła maksymalną radość z zabawy przy minimalnej ilości plastiku.
  5. W 1974 roku Hans stworzył pierwsze trzy mini figurki i w ten sposób narodził się Playmobil. Pierwszymi postaciami był robotnik budowlany, rycerz i rodowity Amerykanin.
  6. Figurki nigdy nie dostawały własnych imion. Playmobil chciał, aby dzieci korzystały ze swojej wyobraźni i samodzielnie wymyślały własne nazwy dla postaci.
  7. Playmobil w swojej historii wyprodukował już ponad 400 figurek z różnymi fryzurami oraz ponad 60 zestawów tematycznych, wśród których znajdziemy takie ciekawostki jak plac zabaw, sklep ze zdrową żywnością czy przenośny statek wycieczkowy.
  8. Co ciekawe, najpopularniejszą postacią w historii Playmobil była figurka Marcina Lutra.
  9. Piracki statek z serii Playmobil popłynął w zeszłym roku na Karaiby! W listopadzie 2017 roku dwójka dzieci z Peterhead w Aberdeen wypuściło piracki statek Playmobil na wody morza. Statek ten dotarł aż na Karaiby, przez Danię, Norwegię i Szwecję… oczywiście z pomocą innych statków i ludzi! ?
  10. Od czasu wprowadzenia zabawek Playmobil w 1974 roku psychologowie dziecięcy zaczęli mocniej doceniać znaczenie zabawy w mikro-świat i jego wpływ na rozwój dziecka. Tego typu zabawa nie tylko zachęca dzieci do rozwijania wyobraźni, ale także poprawia ich posługiwanie się językiem i polepsza samopoczucie!
Materiał partnera