beton

Zastosowanie betonu podczas wykańczania mieszkania

Wykorzystanie betonu jako elementu wykończenia we wnętrzach jest stosunkowo młodym pomysłem, jednak idea ta bardzo szybko się rozprzestrzenia. Po beton architektoniczny najczęściej sięgają projektanci podczas aranżacji mieszkań w stylu loft, gdzie materiał ten znajduje właściwie swoje naturalne środowisko. Jednak w miarę oswajania się z nowym trendem na salonach, dekoratorzy coraz chętniej bawią się betonem, wkomponowując go z powodzeniem w najróżniejsze aranżacje.

Płyty z betonu architektonicznego

Decydując się na wykańczanie ścian betonem możemy wybierać między trudniejszą technologią mocowania grubych płyt na podkonstrukcji lub sięgnąć po gotowe płyty grubości 7mm, przeznaczone do mocowania za pomocą kleju – mówi ekspert z firmy BTB Radzymin. Okładziny betonowe świetnie sprawdzają się w sypialni czy w salonie, ale także w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Choć najpopularniejszą wersją są płyty w odcieniach szarości to mogą być one dowolnie barwione w masie już na etapie produkcji. Końcowa obróbka umożliwia uzyskanie powierzchni gładkich lub porowatych, a nawet błyszczących.

Blaty kuchenne i łazienkowe z betonu architektonicznego

Ze względu na świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne, wodę, wilgoć i zmiany temperatur, beton impregnowany świetnie sprawdza się jako materiał na elementy robocze. Coraz częściej spotykamy go więc w stylowych kuchniach w domach prywatnych, w eleganckich restauracjach z otwartą kuchnią czy też jako bar. Elastyczność materiału pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów, a dzięki temu można stworzyć blat z jednolicie wkomponowanym zlewem kuchennym lub umywalką łazienkową. W łazience pięknie prezentują się nie tylko blaty z betonu, ale także okleiny ścienne, obudowy wanny czy też brodziki. Dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia i pielęgnacji – wyjaśnia specjalista BTB Radzymin.

Elementy dekoracyjne z betonu architektonicznego

Dawniej kojarzony z najprostszym materiałem budowlanym, dziś może wnosić do mieszkania nutę ekstrawagancji. Niewątpliwie oryginalnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach są lampy wykonane z betonu. Mniej zaskakujące lecz równie eleganckie są podstawy stolików, półki, schody i inne elementy małej architektury. We wnętrzach łączących nowoczesność z ciepłem tradycji, ładnie komponują się betonowe obudowy kominków.