hydromasaz

Zalety wanny z hydromasażem

Kiedy jesteśmy przemęczeni, brakuje nam mocy do regeneracji organizmu. Jest ona niezbędna, by ponownie nabrać wigoru. Wyrzucając z siebie negatywne emocje, działamy pozytywnie na stan naszego ducha. Czy jest sposób na to, by jednocześnie zanurzyć się i odpłynąć w przyjemności, a do tego poprawić kondycję fizyczną naszego ciała?

Kojące działanie wody

Od wieków spędzamy swój wolny czas nad rzeką, jeziorem i morzem. Bliskość wody działa na nas kojąco, choć często nie zdajemy sobie sprawy dlaczego właściwie. Wypoczynek na plaży kojarzymy z wakacyjnym relaksem i dłuższą przerwą od pracy. Mówimy sobie, że uciekamy od zgiełku miast, by zaczerpnąć świeżego powietrza dosłownie i w przenośni. Jednak już setki lat temu ludzie wypoczywali dokładnie w taki sam sposób, mimo że na co dzień nie otaczał ich ściśle beton i asfalt. Przyciągał ich spokój wody. Wzburzony wodospad potrafi podziałać na ludzką duszę jak opatrunek, na tym właśnie polega fenomen najważniejszej dla nas na świecie cieczy.

Zdrowotny masaż

Nie codziennie możemy pozwolić sobie na wizytę w nadmorskim ośrodku wypoczynkowym, nie w każdy weekend możemy wybrać się do SPA. Możemy jednak zafundować sobie tego namiastkę i to od ręki. Wanna z hydromasażem jest do naszej dyspozycji dwadzieścia cztery godziny na dobę i to od nas zależy, kiedy zdecydujemy się z niej skorzystać – mówią fachowcy z martiv.pl –  Część sceptyków uważa, że przecież tylko bąbelki powietrza, które niczemu nie służą. Tymczasem potrafią zapewnić znacznie lepszy efekt niż ręce nie jednego masażysty z salonu. Nasze ciało zanurzone w wodzie stanowi z nią jedność, przez co nawet drobne drgania odbierane są przez skórę całego ciała. Docierają nawet w miejsca, których sami nie moglibyśmy pomasować, bo jest to fizycznie niemożliwe – wgłęb skóry. Poprawia się dzięki temu krążenie limfatyczne, następuje wymiatanie toksyn z organizmu, czego efekty można zobaczyć gołym okiem po serii zabiegów. Uzyskujemy dwa efekty w jednym, poprawia się kondycja naszej skóry, a rozgrzane mięśnie lepiej potrafią się zregenerować.

Redukcja pomarańczowej skórki

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, staje się dla nas uciążliwy zwłaszcza latem. Niestety, kiedy sobie o nim przypominamy, na redukcję jest już zdecydowanie za późno. Sezon jest już w pełni, więc odkładamy wolę walki o zmiany na kolejny sezon. Zapominamy jednak, że walka z cellulitem nieinwazyjnymi metodami może trwać naprawdę długo. Nie ma też na rynku magicznych suplementów, które całkowicie wyeliminowałyby go z naszego ciała od ręki. Regularne stosowanie hydromasażu wygładza cellulit i zapobiega jego nawrotom.

Materiał partnera