Zalety solarnych lamp LED

W poszukiwaniu ekologicznego, taniego i efektywnego oświetlenia balkonu, tarasu czy ogrodu, poszukujemy sprawdzonych i niedrogich rozwiązań. Lampy solarne LED to stosunkowo nowy wynalazek, jednak jest już szeroko dostępny w większości sklepów wielkopowierzchniowych, oferujących asortyment oświetleniowy i ogrodniczy. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Lampy stojące

W ofercie lamp solarnych LED najczęściej pojawiają się lampy stojące, ze specjalnym szpikulcem, służącym do unieruchomienia lampy w ziemi. Ten rodzaj dobrze sprawdza się do oświetlenia ścieżki w ogrodzie, podjazdu, otoczenia tarasu, a także wszystkich miejsc wymagających lekkiego, rozproszonego światła. Lampy, oprócz wbudowanego panelu słonecznego, wyposażone są także w czujnik zmierzchu, dzięki czemu zaczynają świecić dopiero w najodpowiedniejszym momencie, oszczędzając cenną energię zgromadzoną w ciągu dnia.

Lampy designerskie

Ciekawym rozwiązaniem, łączącym ekologiczne oświetlenie i aspekt ozdobny, są lampy z panelem solarnym o nowoczesnej formie, które znakomicie prezentują się w minimalistycznych ogrodach lub na tarasach. Bardzo efektowne są lampy w kształcie prostopadłościanu lub kuli, wykonane z ze szkła i stali nierdzewnej, wypełnione światłem LED’owym. Lampy pięknie wyglądają zarówno w skupisku kilku podobnych elementów, a także jako pojedyncza ozdoba. Specjalne groty ziemne uniemożliwiają niechciane przemieszczanie się lamp, spowodowane warunkami atmosferycznymi lub nadgorliwym czworonogiem.

Latarnie wiszące i ścienne

W przypadku kiedy nasze podłoże nie pozwala nam na wbicie w ziemię lampy stojącej, dobrym sposobem na oświetlenie balkonu czy tarasu są lampy solarne LED wiszące. Mogą one być mocowane do ściany w formie kinkietu, albo przymocowane do sufitu. Zasada ich działania jest identyczna, jak w przypadku poprzednich modeli. Jedyną różnicą jest sposób montażu. W przypadku każdej z lamp, najistotniejsza jest odpowiednia ekspozycja w nasłonecznionym miejscu, gwarantująca odpowiednią pracę lampy po zmroku.

Podsumowanie

Tak naprawdę nasz wybór powinien być podyktowany tym, w jakim miejscu i w jakim celu lampy będą używane. W takiej sytuacji bogata oferta takich firm jak Aurora Garden będzie nam bardzo pomocna.

Materiał partnera