posciel satynowa

Zalety pościeli satynowej

Stare polskie powiedzenie mówi: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem oprócz wysokiej jakości materaca, to właśnie pościel ma największy wpływ na naszą wygodę podczas snu. Producenci pościeli oferują swoim klientom poszewki i prześcieradła wykonane z różnych materiałów, z bawełny, z flaneli, nawet ze sztucznych materiałów… Jednak najlepszym wyborem jest zdecydowanie satyna bawełniana. Dlaczego? Tego się dowiesz z naszego artykułu.

Charakterystyka satyny

Dobra pościel satynowa jest prawdziwą królową sypialni. O ile klasyczna satyna zazwyczaj jest całkowicie gładka i pozbawiona wzorów, o tyle satyna bawełniana czaruje wyrazistością, różnorodnością wzorów i kolorów sprawiając, że żaden inny materiał w kwestii estetycznej nie jest w stanie się z nią równać. Doskonale wygląda we wnętrzach urządzonych z przepychem, jak i w sypialniach o bardziej stonowanym, minimalistycznym stylu. Dzięki lekkiemu połyskowi wspaniale zdobi łóżko i czyni z niego nasze królestwo, do którego zawsze chętnie chcemy wracać.

Niezwykły komfort snu

Satyna bawełniana ma także inne zalety. Przede wszystkim żaden inny materiał nie jest w stanie się z nią równać pod względem komfortu snu. Jak tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu z tekstyliami Podusie.plPościel z satyny bawełnianej to w rzeczywistości bawełniana przędza o satynowym splocie, który sprawia, że tkanina ta z jednej strony wyróżnia się charakterystycznym połyskiem, przypominającym wyglądem klasyczną satynę z jedwabnych przędz atłasowych, a z drugiej zachowuje właściwości charakterystyczne dla bawełnianej tkaniny.

Innymi słowy, satyna bawełniana łączy w sobie estetykę klasycznej satyny, z komfortem snu zarezerwowanym dla pościeli bawełnianej. Satyna bawełniana bardzo dobrze „oddycha”, dzięki czemu spanie w takiej pościeli jest zdrowe dla naszej skóry. Ponadto jest niezwykle miękka w dotyku i wykazuje właściwości hipoalergiczne, co sprawia, że jest doskonałym wyborem także dla osób o wrażliwej skórze.

Kupujmy rozważnie

Chcąc kupić dobrą pościel satynową pamiętajmy o tym, żeby zawsze najpierw sprawdzić dokładnie skład  tkaniny. Dobrej jakości satyna bawełniana będzie się składała w 100 proc. z bawełny i nie będzie miała domieszek żadnych innych włókien. Szeroki wybór pościeli z satyny bawełnianej, możecie znaleźć m.in. w sklepie Podusie.pl.

Materiał partnera