posciel satynowa

Zalety pościeli i narzut satynowych

Niezależnie od tego, czy szukasz kompletu pościeli i narzuty do własnej sypialni, czy decydujesz się na wręczenie komuś takiego pięknego, a jednocześnie praktycznego prezentu, prawdopodobnie zależy ci na wysokiej jakości tekstyliów w połączeniu z dobrą ceną. Te i wiele innych zalet posiadają właśnie wyroby z satyny.

Większość klientów przy wyborze kompletu pościelowego kieruje się przede wszystkim komfortem, jaki zapewnia tkanina, natomiast głównym kryterium doboru narzut dziennych jest ich estetyka – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy DekoriaStyl. Tkaniną, która najlepiej spełnia oba te założenia, jest właśnie satyna.

Tkanina satynowa – synonim przyjemności

Satyna jest odmianą tkaniny atłasowej, która charakteryzuje się oryginalnym splotem skośnym. Poprowadzenie nici 4 razy górą i raz dołem daje efekt połysku z jednej strony materiału i matu z drugiej, zwykle wybieranej jako wewnętrzna, spodnia powierzchnia. Gładsza, połyskliwa powierzchnia ceniona jest głównie ze względu na wrażenie chłodu i świeżości, jakie daje w kontakcie ze skórą.

Satynowa narzuta cieszy oko

Tekstylia wykonane z satyny są nie tylko przyjemne, ale też bardzo efektowne. Współcześnie klienci mają możliwość wyboru spośród właściwie nieograniczonej palety kolorów i wzorów na narzutach. Delikatnie połyskliwą satynę zdobi się też czasem cekinami i dekoracyjnymi nićmi. Olbrzymią zaletą narzut satynowych jest ich odporność na gniecenie. Ozdobienie łóżka, kanapy czy dowolnego mebla taką narzutą nie przysparza najmniejszych problemów, ponieważ materiał bardzo łatwo się układa.

Nieprzemijające piękno satyny

Kolejną zaletą tekstyliów satynowych jest ich wysoka jakość i trwałość. Satyna nie spiera się i nie blaknie w efekcie czyszczenia i prasowania. Dzięki tej właściwości tekstyliów satynowych możemy cieszyć się żywymi, intensywnymi barwami wyposażenia sypialni przez długie lata – mówi ekspert z przedsiębiorstwa DekoriaStyl.

Choć mówi się, że satynowe pościele najlepiej sprawdzają się latem, nie jest to do końca prawda. Tekstylia z tej wyjątkowej tkaniny zapewnią nam komfort, a pomieszczeniom elegancję o posmaku luksusu przez cały rok. Trudno wskazać drugi materiał, który dostarczałby użytkownikom tak przyjemnych wrażeń zmysłowych, a jednocześnie zachwycał urodą i łatwością w pielęgnacji.