okna pcv

Zalety okien PCV

Na rynku stolarki okiennej można w dzisiejszych czasach znaleźć produkty wykonywane z trzech materiałów – drewna, aluminium oraz PCV. Okna produkowane z ostatniego materiału cieszą się ogromną popularnością i stanowią około 70% całego rynku. Oto kilka czynników, które zadecydowały o ich sukcesie.

Cena

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, która przesądza o popularności produktu jest jego cena. PCV jest najtańszym materiałem wykorzystywanym w stolarce, średnio koszt stolarki drewnianej lub aluminiowej jest od 20 do 30% wyższy. Ponadto sam proces produkcyjny stolarki PCV jest stosunkowo prosty, szybki i nie pochłania zbyt wiele energii – wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na koszt gotowych okien. Wbrew temu, co może się wydawać, w tym przypadku nie obowiązuje zasada niska cena-niska jakość.

Efektywność energetyczna

PCV jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Ramy okienne wykonane z tego materiału znacznie minimalizują straty energii, potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i mniejszego obciążenia środowiska naturalnego. Dlatego powinny być stosowane w każdym ekologicznym domu. Przy okazji warto zauważyć, że okna PCV mogą być w 100% poddane recyclingowi, co dodatkowo podnosi ich wartość w kwestii dbałości o środowisko.

Łatwość utrzymania

Okna PCV są bardzo odporne na zanieczyszczenia oraz warunki atmosferyczne – dlatego nie wymagają podobnych zabiegów konserwacyjnych, jak na przykład okna drewniane, które muszą być co pewien czas impregnowane. Można je bez problemu oczyścić zwykłym płynem do mycia naczyń.

Ogromna wytrzymałość

Okna PCV nie ulegają łatwo uszkodzeniom, są w stanie oprzeć się siłom, które powodują odkształcenia innych materiałów. Dlatego są świetnym sposobem zabezpieczenia domostwa przed włamaniem. W większości przypadków mogą służyć w naszym domu nawet przez 50 lat.

Aby mieć pewność, że okna z PCV będą dobrą inwestycją, należy wybrać je z oferty doświadczonych producentów, takich jak Firma Bros Producent Okien i Drzwi z Buku pod Poznaniem, z powodzeniem działająca na rynku stolarki od 2000 roku. Każde wyprodukowane w jej zakładzie okno objęte jest 5-letnią gwarancją.

Materiał partnera