meble na wymiar

Zalety kupowania mebli na wymiar

Urządzając mieszkanie, chcemy, by było funkcjonalne, estetyczne i dopasowane do naszego indywidualnego gustu. Wybór mebli dla jednych jest przyjemnością, dla innych zmorą, ale zarówno jedni, jak i drudzy popełniają często podstawowy błąd. Meble nie pasują ani wymiarem, ani wyglądem do naszego mieszkania. Dlaczego warto kupować meble na wymiar i jakie są ich zalety?

Estetyka

Pierwsze, na co zwracamy uwagę przy zakupie mebli, to ich wygląd. Przechadzając się po nowoczesnych, przestrzennych sklepach meblowych widzimy zatrzęsienie form i kolorów. Obecnie króluje modny styl skandynawski, czyli chłodne kolory, w których dominuje biel oraz prostota kształtów. Znajdziemy też meble, które przypominają babcine kredensy z ubiegłego stulecia, zdobione gałkami, listwami, drobnymi rzeźbieniami. Znajdziemy także meble z kolorowymi okleinami. Teoretycznie każdy znajdzie coś dla siebie, z tym że bardzo często trudno jest o dobranie kompletu – mamy szafki kuchenne, ale nie mamy stołu. Mamy piękną szafkę pod telewizor, ale nie ma do nich półek, które chcielibyśmy zawiesić powyżej. Przykładów można wymieniać wiele. W przypadku mebli na wymiar możemy zażyczyć sobie pełnego zestawu, który będzie ze sobą zgrany. To wyjątkowa zaleta, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie spójność w wystroju. My decydujemy o kolorze, wielkości, detalach i układzie. Przykłady pięknych realizacji w przeróżnych stylach znajdziemy w galerii firmy Bumeb ze Szczecina.

Funkcjonalność

Meble na wymiar są szczególnie dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach o nietypowym układzie, gdzie inne meble by się nie zmieściły lub wyglądałyby mało estetycznie. Możemy wykorzystać każdą wolną przestrzeń, na przykład zabudować ścianę, nad którą mamy skos dachu lub nieczynny komin, który przebiega przez pomieszczenie. Meble na wymiar najchętniej wybieramy do kuchni i łazienki, ponieważ dzięki nim łatwiej jest zachować czystość. Nie ma przerw między szafkami, w których mogłyby się gromadzić zanieczyszczenia i woda. Znacznie przyjemniej dba się o porządek w takich pomieszczeniach.

Solidne wykonanie

Meble wykonane na zamówienie przez profesjonalnego stolarza są zawsze solidne, czego nie można powiedzieć o wszystkich meblach z tak zwanych sieciówek. Często skuszeni atrakcyjnymi promocjami z gazetek reklamowych czy reklam internetowych ruszamy do centrum handlowego, a później przekonujemy się, skąd tak niska cena. Meble są po prostu mało stabilne, często wykonane niewłaściwie – dobrym przykładem jest wywiercony otwór na element łączący w sęku. Świadczy to o masowej produkcji, ponieważ stolarz nigdy nie pozwoliłby sobie na taki bubel. Meble na wymiar będą cieszyły nasze oko i służyły nam na lata.

Materiał partnera