Zalety kotłów na pellet i ekogroszek firmy Fokus

Firma Fokus od ponad 20 lat jest wiodącym producentem kotłów i pieców centralnego ogrzewania. Produkowane przez nią urządzenia cechują się nowoczesnością i wykorzystują w swojej konstrukcji najnowsze osiągnięcia techniki. O wysokim poziomie świadczonych usług świadczy także oferowana przez firmę pomoc w wyborze odpowiedniego kotła dla każdego użytkownika.

Dobre materiały i wysoka wydajność

Firma Fokus w swojej ofercie ma duży wybór różnych urządzeń, które mogą być dostosowane do potrzeb i wymagań każdego klienta. Kotły i piece nadają się do spalania różnych rodzajów materiałów, m.in. pelletu, węgla, ekogroszku czy węgla drzewnego. W zależności od wybranego modelu kotła może on spalać nawet kilka typów paliwa opałowego, dzięki czemu staje się urządzeniem uniwersalnym. Piece firmy Fokus są wykonane z wysokiej jakości i trwałych materiałów, co gwarantuje ich długie i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Stal wykorzystana do ich produkcji posiada odpowiednią grubość oraz niezbędne atesty zapewniające bezpieczeństwo pracy urządzeń. Kotły charakteryzują się także wysoką, sięgającą od 80 do ponad 90%, sprawnością. Oprócz tego, są w pełni bezpieczne dla samego środowiska naturalnego, posiadają bowiem niską emisję szkodliwych substancji chemicznych. Będą więc idealnym wyborem dla osób, które zwracają szczególną uwagę na ekologiczność kupowanych urządzeń.

Szeroki wybór

W ofercie firmy Fokus znajdują się zarówno proste w obsłudze kotły, które idealnie sprawdzą się dla użytkowników prywatnych, jak i zaawansowane technologicznie urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego. Zastosowane przy produkcji kotłów i pieców rozwiązania technologiczne są opatentowane, są to więc jedyne w swoim rodzaju urządzenia dostępne w sprzedaży. Oprócz wysokiej sprawności i wydajności, kotły i piece firmy Fokus charakteryzują się nowoczesnym i estetycznym wzornictwem. Dzięki dbałości o detale i wygląd urządzeń, są one nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią ozdobę pomieszczenia, w którym są zainstalowane.

Kotły i piece firmy Fokus są także urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale gwarantuje także pełen komfort ich użytkowania. Dzięki możliwości zaprogramowania pracy nie ma konieczności stałego kontrolowania ich funkcjonowania, a obsługa ogranicza się jedynie do okresowego uzupełniania poziomu materiału opałowego. Zastosowanie układu schładzającego pozwala na montaż kotła w układzie zamkniętym oraz zapobiega przekroczeniu krytycznej temperatury  95 ° C. Takie rozwiązanie daje również możliwość podłączenia kotła pod istniejącą instalację kotłów gazowych i olejowych. W zależności od zapotrzebowania urządzenia mogą pracować w systemie zmiennym tzn. kocioł gazowy , olejowy lub na paliwo stałe.

Materiał partnera