Zalety drzwi przesuwnych

Wybór drzwi wewnętrznych wcale nie jest łatwym zadaniem. Chociaż na początku wydaje nam się, że nie będziemy mieć problemu z podjęciem decyzji, schody zaczynają się, kiedy rozeznamy się w poszczególnych typach drzwi. Do popularnych rodzajów zaliczają się drzwi przesuwne, charakterystyczne ze względu na sposób, w jaki się otwierają.

Drzwi przesuwne idealne do niewielkich mieszkań

Pierwszą zaletą drzwi przesuwnych jest możliwość zamontowania ich w niewielkich mieszkaniach. Jeśli mamy mały metraż, otwieranie normalnych drzwi mogłoby sprawić trudności. Dlatego kiedy chcesz oszczędzić trochę przestrzeni, zdecyduj się na ten typ drzwi. Otwierają się, przesuwając wzdłuż linii ściany. Chowają się albo w ścianie, albo w specjalnej kasecie. Można je zamontować nie tylko na pierwszym etapie budowy. Później również bez problemu damy radę wyposażyć nasze mieszkanie w ten rodzaj drzwi. Ale nie tylko w niedużych wnętrzach powinniśmy je montować. Wykorzystując je w budynkach, w których nie narzekamy na brak wolnego miejsca, będziemy mieć większe możliwości aranżacji.  Warto to przemyśleć, aby potem nie żałować swojej decyzji. Dobre drzwi nie są tanie, dlatego im zmiana po upływie kilku czy kilkunastu miesięcy wpędzi nas w niepotrzebne koszty.

Estetyka drzwi przesuwnych

Nie tylko oszczędność miejsca jest zaletą drzwi przesuwnych – komentuje nasz rozmówca z firmy Hoton. Wyglądają bardzo estetycznie, dlatego można je dopasować do każdego stylu. Wpasują się praktycznie w każdą aranżację, odpowiadając nawet najbardziej wysublimowanym gustom. Ponadto, drzwi przesuwne mogą przyjmować różne wielkości. Mogą być i szersze, i wyższe niż drzwi tradycyjne, a do tego są wygodne w użytkowaniu oraz bardzo ciche. Komfort ich użytkowania sprawia, że można zamontować je nawet w sypialni. Będą się bezgłośnie zamykać i otwierać, nie budząc śpiącej w łóżku osoby.

Drzwi jedno- i dwuskrzydłowe

Drzwi przesuwne nie muszą mieć tylko jednego skrzydła. Mogą mieć także dwa skrzydła, zazwyczaj otwierane w przeciwne strony. Możemy też zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe teleskopowe, otwierane tylko na jedną ścianę. Pozwalają oszczędzić miejsce, jeśli nie mamy go po obu stronach przejścia. Ostateczna decyzja należy do nas.

Materiał partnera