Jak wybrać dobre lustro do łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – miejsce, w którym codzienne rano szykujemy się do pracy, a wieczorem szukamy odprężenia po długim dniu pełnym obowiązków. Niestety, często jest to także wnętrze małe i nieustawne. Jego proporcję można jednak skutecznie poprawić za sprawą odpowiedniego lustra, które jest niezbędne w każdej łazience. Jak wybrać lustro idealnie dopasowane do łazienkowej przestrzeni?

Aranżacja łazienki to duże wyzwanie, nie tylko dla amatorów, ale także projektantów. W tym niezwykle istotnym pomieszczeniu nie może zabraknąć lustra. Dzięki niemu możemy się nie tylko przejrzeć, czy ogolić, ale także optycznie powiększyć przestrzeń i poprawić proporcję wnętrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając lustro!

Duże czy małe?

Kiedyś panowało przekonanie, że łazienkowe lustro powinno być mniejsze od umywalki. Obecnie mamy znacznie większą swobodę, a szklana tafla może zajmować nawet całą ścianę! Duże lustro nie tylko wygląda efektownie i poprawia proporcję wnętrza, ale jest także bardzo wygodne. Dlatego nie bójmy się dużych luster! Jaki kształt szklanej tafli wybrać? Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia – modne są zarówno lustra okrągłe, jak i prostokątne. Te pierwsze doskonale sprawdzą się w łazienkach zaaranżowanych w stylu skandynawskim, natomiast drugie – w nowoczesnym i minimalistycznym. Pamiętajmy, że nie warto ograniczać się do oferty sklepów wnętrzarskich. Znajdziemy w nich tylko standardowe wymiary i klasyczne modele. Lepiej zamówić lustro na wymiar, według naszego projektu u doświadczonego szklarza. Uznaniem i renomą cieszy się Zakład Szklarski Pietrowski w Rumi, w województwie pomorskim.

 Z ramą czy bez?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zamówić lustro z ramą, czy bez niej. Wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Szklana, duża tafla pozbawiona ramy znakomicie powiększa przestrzeń i poprawia proporcję łazienki. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się zwłaszcza w niedużych pomieszczeniach. Oczywiście, możemy zdecydować się także na ramę ozdobną, jeśli nasza łazienka jest urządzana w stylu klasycznym lub glamour albo drewnianą, jeśli preferujemy styl skandynawski lub rustykalny.

Projekt łazienki powinien być starannie dopracowany. Pamiętajmy, że oprócz palety barw, sanitariatów i mebli, w łazience ogromną rolę odgrywa lustro. Postawmy na profesjonalne usługi szklarskie, a otrzymamy lustro stworzone na wymiar, według naszej wizji. Dzięki temu łazienkowa przestrzeń spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Materiał partnera