kawa w filiżance

Wybieramy nowoczesną zastawę porcelanową

Zastawa z porcelany znajduje się prawie w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie bez niej święta, urodziny, imieniny, czy chociażby rodzinny niedzielny obiad. Jeśli jeszcze nie masz swojego zestawu porcelanowego, to wybierz spośród nowoczesnych zestawów, które z pewnością Cię oczarują. Sprawdź dlaczego!

Nowoczesna zastawa porcelanowa – czyli jaka? 

Nowoczesna zastawa porcelanowa… z pewnością to określenie nic Ci nie mówi. Dlatego postaramy się pokrótce wyjaśnić, czym się taka zastawa charakteryzuje. Pierwotnie porcelana była kojarzona z kruchością. Dziś nowoczesne metody produkcji tego kruszcu nadają porcelanie wyjątkową trwałość. Dzięki temu naczynia wykonane z porcelany możesz bez obaw umyć w zmywarce. Nowoczesność jest kojarzona z minimalizmem i prostymi formami, jednak w przypadku porcelany przejawia się także w różnorodnych wzorach i kolorach, którymi charakteryzują się filiżanki, talerzyki i inne elementy porcelanowych zestawów. W przypadku naczyń porcelanowych możesz kupić zarówno w zestawie, jak i na sztuki. Druga opcja jest świetnym pomysłem dla miłośników eklektyzmu – możesz dowolnie skomponować swój zestaw! W ofercie sklepu internetowego z porcelaną i akcesoriami do domu znajdziesz szeroki wybór porcelany. Możesz zdecydować się na klasyczną biel, ecru, a także na zestawy zdobione w roślinne lub geometryczne wzory. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto możesz zdecydować, czy chcesz kupić zestaw obiadowy, kawowy, czy dwa w jednym.

Nowoczesna klasyka 

Jeśli tradycyjne zestawy porcelanowe nie są w Twoim guście, możesz wybrać klasykę w nieco unowocześnionej wersji. Biała porcelana jest niezwykle uniwersalna. Pasuje do każdego nakrycia stołu, dlatego decydując się na taką możesz stworzyć wiele kompozycji, dobierając obrusy w różnych kolorach, różne rodzaje kwiatów czy serwetek – połączenie białej porcelany z kolorem zawsze będzie prezentowało się dobrze. Jeśli jednak tradycyjne, okrągłe filiżanki i talerzyki wydają Ci się zbyt nudne, to warto rozważyć zakup w sklepie amart.pl zastawy stołowej na przykład w kształcie kwadratu. Wniesie ona na Twój stół powiew świeżości.