Kiedy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Zasłony, żaluzje, rolety to najczęściej wybierane osłony na okna, które pomagają m.in. regulować temperaturę w pomieszczeniu. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się rolety zewnętrzne, które oprócz zabezpieczenia antywłamaniowego dodatkowo ochronią okna przed opadami i wiatrem. Kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Poznaj najważniejsze argumenty!

Decyzja o zakupie rolet zewnętrznych

Decyzję o zakupie rolet zewnętrznych najlepiej podjąć na etapie budowy domu. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny – kasety rolet można zamontować w murze, dzięki czemu nie będą widoczne na zewnątrz budynku. Wpłynie to pozytywnie na estetykę elewacji domu, a ponadto umożliwi docieplenie skrzynki, co z kolei pozwoli na zmniejszenie strat ciepła w późniejszym użytkowaniu. Oczywiście nie ma też przeciwskazań, aby zdecydować się na rolety zewnętrzne w już postawionym budynku (np. w trakcie modernizacji), z tym zastrzeżeniem, że nie będzie możliwy montaż niektórych rodzajów rolet (bez ingerencji w elewację).

Wybór rolet

Dzięki temu, że rolety zewnętrzne są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, można je dopasować do najrozmaitszych, indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników. Warto wówczas wziąć pod uwagę sposób montażu i zdecydować się na rolety elewacyjne lub podtynkowe. Niezmiernie ważna jest także kwestia sterowania. Najbardziej popularnymi rozwiązaniami są: sterowanie manualne oraz automatyczne (elektryczne). Należy je dobrać do indywidualnych preferencji użytkownika. W odpowiednim wyborze pomogą wykwalifikowani pracownicy. Przedstawiciel firmy CK Stolarka zapewnia: od lat zajmujemy się sprzedażą i montażem rolet zewnętrznych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Wyróżnia nas fachowe doradztwo, indywidualne podejście, a także trwałość sprzedawanych przez nas produktów.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne warto zamontować z kilku powodów. Po pierwsze są doskonałym zabezpieczeniem antywłamaniowym. Po drugie chronią okna przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: silny wiatr czy nadmierne opady. Ponadto rolety zewnętrzne umożliwiają regulację temperatury w domu, chronią pomieszczenia przed wychłodzeniem czy nadmiernym przegrzaniem, umożliwiając tym samym właściwy komfort termiczny domowników. Są bardzo dobrym materiałem izolacyjnym, dzięki czemu obniżają straty energetyczne. Na uwagę zasługuje także fakt, że wpływają one na właściwości akustyczne pomieszczenia – nie dopuszczają hałasów z zewnątrz. Dzięki temu, że zapewniają idealne zaciemnienie wnętrz, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią jasnych pomieszczeń.

Materiał partnera