Urządzamy garderobę

Prawidłowo zorganizowana przestrzeń szafy znacznie ułatwia utrzymanie czystości w całym domu. Rzędy równo poukładanych bluzek, wieszaki z sukienkami i żakietami, posegregowane buty, powodują, że nie tylko mieszkanie świeci czystością, ale również nasze ubrania są zadbane i mogą służyć nam wiele lat. Wybierając garderobę warto zadbać o jej nowoczesny desing, który w połączeniu z funkcjonalnością ułatwi utrzymanie porządku.

Gdzie zorganizować garderobę

W dużych domach i mieszkaniach zwykle nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na garderobę. Jednakże w mniejszych musimy posłużyć się wyobraźnią. Garderoba sprawdzi się świetnie we wszystkich miejscach, które trudno zagospodarować. Można ją zamontować pod skosami, we wnęce pod schodami lub jeśli posiadamy naprawdę niewielkie pomieszczenie możemy je zagospodarować na garderobę. Ciekawym rozwiązaniem w bardzo wysokich mieszkaniach jest budowa garderoby na antresoli. Aby garderoba była funkcjonalna musi zawierać przestrzeń, pozwalająca na umieszczenie w niej regałów oraz wieszaków.

Wyposażenie garderoby

Niezależnie od wielkości naszej garderoby, bardzo ważne jest wyposażenie garderoby. Na rynku znaleźć można wiele przydatnych akcesoriów. Absolutną koniecznością są drążki z wieszakami, które powiesić można jeden nad drugim, w pełni wykorzystując dostępną przestrzeń. Należy pamiętać, aby drążek nie był dłuższy niż 1 metr, co pozwoli na uniknięcie wyginania się pod wpływem wagi powieszonych na nim ubrań. Must have w każdej garderobie jest pantograf, czyli drążek z zamocowanym chwytakiem służącym do ściągania drążków umieszonych w górnych partiach szafy. Pantograf to niezwykle użyteczne rozwiązanie dla osób niskich lub niepełnosprawnych. Jeżeli jesteśmy posiadaczami niewielkiej szafy o głębokości wnętrza mniejszej niż 50 cm, warto zaopatrzyć się w wieszak poprzeczny. Zajmuje on niewiele miejsca, a pełny wysuw umożliwia dotarcie do powieszonych ubrań. W każdej garderobie koniecznością są również wygodne półki o różnych szerokościach oraz szuflady z pełnym wysuwem.

Materiał partnera