Jaka umywalka będzie pasowała do twojego wnętrza?

Metamorfoza łazienki lub tworzenie jej zupełnie na nowo, to nie tylko zmiana koloru ścian, mebli czy dodatków. Jednym z pierwszych elementów, jaki ląduje w nowej łazience, jest zazwyczaj umywalka. Nic dziwnego, w końcu korzystamy z niej codziennie. Jak dobrać odpowiednią do swojego wnętrza?

Umywalki prostokątne i owalne

Choć popularne jest myślenie, że prostokątna umywalka pasować będzie tylko do prostokątnej wanny, nie jest to prawda. Kształty można komponować ze sobą dowolnie, ponieważ podejście do dzisiejszego urządzania wnętrz znacznie różni się od tego, jakie mieli nasi rodzice. Warto więc, zamiast kupowania umywalki ze względu na kształt, po prostu kierować się jej funkcjonalnością.

Prostokątne umywalki są tak często wybierane przez klientów, ponieważ nie zwracają na siebie uwagi, bardzo dobrze więc uzupełniają każde wnętrze. Ich uniwersalność to ogromna zaleta, ponieważ w praktycznie każdej łazience będą wyglądały dobrze. Jeśli chodzi o inne kształty, najczęściej spotykamy się z umywalką okrągłą. W wersji nablatowej jest ona szczególnie charakterystyczna i przyciąga wzrok. Zdecydowanie nada się dla osób, które lubią nietypowe rozwiązania w swojej łazience.

Umywalki nablatowe, wiszące i inne

Jeżeli marzy wam się umywalka nablatowa, warto pamiętać, że potrafi wyglądać ona bardzo efektownie, jednak może sprawiać problemy podczas sprzątania. Okruszki i kurz, zbierające się przy łączeniu blatu z umywalką, czasem spędzają sen z powiek tym, którzy bardzo lubią dbać o porządek. Wysokie ścianki mogą też być problemem podczas korzystania z takiej umywalki przez dzieci. Warto jednak nadmienić, że efekt, jaki daje, może być naprawdę powalający. Sprawdźcie sami przykładowe modele: umywalek stawianych na blat. Niektóre są bardzo oryginalne.

Dla tych, którzy cenią sobie porządek i łatwość sprzątania, idealne będą na przykład umywalki podblatowe. Można też zetrzeć brud szmatką bezpośrednio do umywalki, bez kłopotu z tym, że wszystko zatrzyma się na wewnętrznej ściance zlewu, wystającej nad blatem. Problem po prostu znika. Taka umywalka optycznie nie pomniejsza przestrzeni, ponieważ po prostu jej nie zajmuje, a dodatkowo wtapia się w całość po prostu idealnie.

Osoby, które chcą poświęcić zlewowi odrębne miejsce, powinny zainwestować w umywalkę wiszącą. Może wyglądać bardzo nowocześnie, a wręcz futurystycznie, dlatego szczególnie tę opcję powinni rozważyć miłośnicy ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że chociaż taka umywalka pasuje do większości wnętrz, niestety w bardzo małych przestrzeniach być może nie sprawdzi się tak dobrze. Miejsce pod taką umywalką pozostaje niezagospodarowane. Jeśli więc zależy wam na najlepszym wykorzystaniu miejsca, zainwestujcie w rozwiązania, które można połączyć z blatem i szafkami.

Materiał partnera