fasady

Szklano-aluminiowe konstrukcje nowoczesnych fasad

Dzisiejsze budownictwo coraz bardziej polega na stolarce aluminiowej. Możemy ją wykorzystać w budowie fasad, które dzięki temu wyglądają na bardzo nowoczesne i trwałe. Warto zatem przyjrzeć się nowemu trendowi w architekturze.

Estetyczny wygląd i wysoka funkcjonalność

Marzenia o szklanych domach coraz częściej się urzeczywistniają. Obecnie wiele firm wykorzystuje fasady aluminiowe przy budowie swoich placówek. Salony samochodowe, galerie handlowe, banki, hotele, wszelkie wieżowce i biurowce, a nawet szkoły oraz uczelnie wyższe wyglądają niezwykle efektownie i kojarzą się z dużą innowacyjnością oraz nowoczesną techniką dzięki wykorzystaniu aluminium. Budynki, które zachwycają klientów oraz przechodniów muszą jednak spełniać wiele wymagań, aby skutecznie izolować użytkowników takich pomieszczeń od warunków środowiskowych. Są one zaprojektowane i przemyślane zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. To, co widać na zewnątrz to minimalizm i przejrzystość, ale zanim nowatorski budynek zostanie oddany do użytku musi spełniać wysokie standardy europejskie.

Rodzaje fasad

Fasady aluminiowe wykonane są z profili aluminiowych oraz ich systemów. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest fasada słupowo-ryglowa. Chroni ona przed hałasem, posiada bardzo dobrą izolację termiczną. Są to dwa bardzo istotne elementy w dzisiejszym budownictwie. Fasady tego rodzaju są stosowane w centrum dużych miast – w licznych wieżowcach, bankach, biurowcach i galeriach. Są one odporne na przedostanie się hałasu do wewnątrz budynku, dlatego korzystnie wypadają w pomieszczeniach umiejscowionych przy silnym natężeniu ruchu ulicznego.

W produkcji fasad aluminiowych można również zastosować szkło. Jest to bardzo efektowna, ale przy okazji mocna i trwała konstrukcja. Może ona być instalowana bezpośrednio na ścianie budynku i wzmocniona wewnętrznymi profilami aluminiowymi, dzięki czemu będzie stabilna oraz bezpieczna dla otoczenia. Inwestorzy mogą również ingerować w kolor fasady. Dzięki zastosowaniu szyb refleksyjnych budynki przybierają różne ciekawe kolory, ale również posiadają właściwości ochronne – dźwiękoszczelne oraz przeciwsłoneczne.

Dobór i zakup odpowiedniej fasady oferuje firma ALUMEX – T. Rojda, która jest uznanym producentem stolarki aluminiowej, działającym na rynku polskim już od 20 lat.