szafa dla dziecka

Szafa dla dziecka – jaką wybrać?

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecka bez szafy. To mebel z kategorii „must have”, podobnie jak łóżko. Jaka jednak powinna być idealna szafa dla dziecka? Większość rodziców odpowiada, że pojemna, ale czy tylko? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu szafy dla dzieci dowiesz się z poniższego poradnika.

Szafa dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybierając szafę dziecięcą warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim miejsce, w którym ma stanąć i przestrzeń jaką powinna zająć. Jeśli pokój jest niewielkich rozmiarów dobrym wyborem będzie wąska, ale wysoka po sufit szafa. W większych pokojach ustawić można szerszą, ale niższą szafę, co umożliwi swobodny dostęp do wszystkich półek i wieszaków.

Poza tym istotne jest, aby na samym początku zaplanować wygląd wnętrza szafy dla dzieci. Obecnie wielu producentów umożliwia montaż dodatkowych półek lub wieszaków. Dzięki takim rozwiązaniom w optymalny sposób dopasujemy mebel do zmieniających się nieustannie potrzeb dziecka.

Szafa dziecięca – nie tylko na ubrania

W przypadku młodszych dzieci szafa to mebel, który poza schowkiem na ciuchy często pełni także dodatkowe funkcje. Zdarza się, że lądują w niej zabawki, dziecięca pościel, ręczniki lub pieluchy. Śmiało można rzec, że szafa dla dziecka to skrytka idealna. Tym bardziej należy wziąć pod uwagę jej wielkość. Po drugie mebel ten może służyć przez długie lata, aż do okresu nastoletniego. Wówczas, poza ubraniami z powodzeniem pomieści także książki, sprzęty sportowe oraz wszelkiego rodzaju bibeloty.

Drewniana szafla dla dziecka – wybór na lata

Oferta szaf dla dzieci jest niezwykle szeroka. Jeśli jednak priorytetem jest trwałość oraz wysoka jakość sprawdzonym i zawsze trafnym wyborem będzie drewniana szafa. Drewno to materiał ponadczasowy. Mimo swojej prostoty, w połączeniu z nieszablonowymi dodatkami, może wyglądać bardzo industrialnie. Ciekawe propozycje nowoczesnych drewnianych szaf dla dzieci znajdziesz na Pinio.com.pl

Dodatkowym atutem drewnianych mebli jest łatwość utrzymania ich w czystości oraz możliwość poddania renowacji, przemalowania na inny kolor lub ozdobienia wedle własnego gustu. Poza tym są one na tyle uniwersalne, że z łatwością wpasują się w każdą, nawet najbardziej wymagającą aranżację, zarówno w pokojach młodszych jak i starszych dzieci. Choć cena szafy dla dziecka wykonanej z drewna nie należy do najniższych, zdecydowanie jest to mebel, w który warto zainwestować.