Jaki system monitoringu sprawdza się najlepiej?

Każdemu z nas zależy na tym, aby jego dom oraz bliscy byli bezpieczni bez znaczenia czy jesteśmy w domu, czy też nie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na bardzo zaawansowane i rozbudowane systemy zabezpieczające nieruchomość przed włamaniem oraz nieautoryzowanym wejściem na posesję. Doskonale w tym zadaniu sprawdzają się systemy alarmowe. Jako dodatek, który doskonale spisuje się w połączeniu z alarmem, należy wskazać system monitoringu.

Do wyboru mamy kilka rodzajów systemów monitorujących m.in. systemy analogowe oraz systemy monitoringu IP ( https://www.montersi.pl/monitoring-ip ). Pierwszy z nich najczęściej wykorzystywany jest w dużych sklepach oraz firmach, w których stały nadzór jest bardzo wskazany, a wręcz potrzebny. Innym rozwiązaniem, które jest bardziej zaawansowane, są systemy monitoringu sieciowego.

Do największych zalet tego typu systemów należą:
– łatwy montaż oraz niskie koszty utrzymania takiego systemu
-niezawodność w każdych sytuacjach nawet podczas braku zasilania
-możliwość zdalnego podglądu widoku z kamer za pośrednictwem sieci internetowej

Systemy monitoringu IP są jednymi z najczęściej wybieranych obecnie rozwiązań zabezpieczających i monitorujących. Bardzo łatwo się konfigurują oraz wykazują dużą bezawaryjność. Nowoczesne kamery IP wyposażone są w szereg rozwiązań, które poprawiają widoczność w nocy oraz w czasie złych warunków atmosferycznych. Dodatkowo oferują doskonałej jakości obraz w rozdzielczości 4Mpx oraz większej. Wyższe modele kamer IP oferują m.in. rozpoznawanie twarzy oraz alarm w przypadku zniknięcia obiektu lub przekroczenia linii, lub naruszenie strefy, które alarmowane jest za pomocą wiadomości SMS.

Zdalna obsługa oraz podgląd widoku z kamer sprawia, że systemy monitoringu IP są bardzo popularne nie tylko w firmach, ale także w nieruchomościach prywatnych. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnej skrętki nie jest wymagane dodatkowe podłączenie zasilania kamer lub użycie zasilaczy. Za wszystko odpowiada kabel internetowy – zasilanie, jak i sygnał z kamer. W połączeniu z profesjonalnym rejestratorem system monitorowania IP jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej branży. Daje on łatwość montażu oraz niskie koszty zakupu poszczególnych urządzeń.

Ofertę tego typu produktów znaleźć można na stronie www.montersi.pl. Firma oferuje szeroki asortyment sprzętu do tworzenia sieci alarmowych oraz systemów monitoringu sieciowego, oraz analogowego. Fachowa pomoc i doradztwo związane z montażem oraz obsługą urządzeń wliczona jest w cenę. Kupując w Montersi, kupujesz produkty najwyższej jakości znanych i cenionych krajowych i światowych marek. Dodatkowo stali klienci firmy mogą liczyć na wysokie rabaty na zakupione produkty oraz akcesoria poprawiające bezpieczeństwo.

Materiał partnera