Stylowe wyposażenie biura, które podkreśli charakter Twojego biznesu

Meble do biura muszą pełnić dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną. Powinny być wygodne dla pracowników i klientów, a także cechować się wysoką jakością wykonania, żeby służyć bezproblemowo przez wiele lat. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu możemy w prosty sposób zbudować wrażenie profesjonalizmu i elegancji oraz uprzyjemnić sobie pracę.

Jedną z ważniejszych kwestii, na którą musimy zwrócić uwagę, zwłaszcza w biurze, do którego przychodzą klienci i interesanci, jest poczekalnia. Jeżeli prowadzimy miejsce, w którym od czasu do czasu każemy na siebie czekać odwiedzającym je osobom, warto sprawić, aby nie był to czas spędzony w nieprzyjemnym, ponurym i niewygodnym otoczeniu. Poczekalnia powinna być dobrze oświetlona – najlepiej zastosować oświetlenie punktowe, które doda wnętrzu wrażenia przytulności, np. nowoczesne kinkiety BEAM RIFT, czyli geometryczne, minimalistyczne formy, które pozwolą uzyskać efekt nowoczesności. Dla zwolenników bezpiecznych rozwiązań odpowiednim wyjściem będą lampy wpuszczane, jak np. MINISQUARE GL LED.

Drugą kwestią, o której należy pamiętać, są wygodne siedziska. Do poczekalni najlepiej zdecydować się na coś na wzór niewielkiej kanapy. Kolorystykę i wzornictwo wybieramy zgodnie z charakterem danego miejsca i prowadzonej działalności. Do biur, w których zajmujemy się pracą kreatywną albo działalnością związaną z relaksem, kwestiami wizualnymi itd., możemy postawić na nietypowe, barwne formy, które podkreślą charakter naszej pracy, jak np. designerski zestaw TEDDY BEAR, który będzie idealny do miejsc w stylu agencji reklamowych, czy biur podróży.

Jak wybrać meble do biura?

W przypadku firm, w których liczy się bardziej stonowany styl i budowanie wrażenia profesjonalizmu (np. kancelaria prawna, firma transportowa), można zdecydować się na proste formy i bezpieczną kolorystykę, taką jak np. w sofie CHIC, lub nieco bardziej nietypowej sofie FLAI.  Poza poczekalnią, równie ważną funkcję pełni samo pomieszczenie biurowe. Tutaj, podobnie jak w poczekalni, stawiamy na połączenie stylu i funkcjonalności, dlatego zamiast typowych siedzisk, warto wybrać designerskie krzesła, zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Pamiętajmy, że dobrze dobrane krzesło dla klienta powinno być przede wszystkim  ergonomiczne, uniwersalne i budować poczucie komfortu tak jak model COMMA, stanowiący idealny przykład krzesła biurowego.

fot. euforma.pl

Istotne jest również komfortowe miejsce pracy dla samych pracowników. W większych firmach potrzebna będzie sala konferencyjna, która nie obejdzie się bez dobrego stołu sprzyjającego koncentracji i ułatwiającego przeprowadzanie „burzy mózgów”. Przykładem takiego rozwiązania może być stół konferencyjny TREBORD. W tego typu pomieszczeniu istotne są także wygodne biurka i fotele gabinetowe z odpowiednio wyprofilowanym siedziskiem oraz designem, który pozwala na budowanie relacji opartej na zaufaniu. Doskonałym rozwiązaniem proponowanym przez markę Euforma jest tutaj seria profilowanych foteli RANZ z niskim oparciem i regulacją wysokości siedziska.

Materiał partnera