sprzet-ogrodniczy

Sprzęt ogrodniczy – kupić czy wynająć?

Posiadanie pięknego trawnika i ogrodu wymaga niemałego nakładu pracy. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu nie musimy jednak obawiać się nadmiernego wysiłku. Elektryczne i spalinowe kosiarki, dmuchawy do liści, czy nowoczesne opryskiwacze znacznie ułatwiają i przyspieszają wykonanie obowiązków każdego ogrodnika.

Dzisiejsi ogrodnicy mają do dyspozycji niesamowicie szeroki wybór urządzeń, dzięki którym pielęgnacja zieleni jest już tylko przyjemnością – zauważa nasz rozmówca z firmy THOMAS. Niestety, niektóre z maszyn ogrodowych są naprawdę drogie, a jednorazowa inwestycja nie zawsze jest najbardziej korzystną opcją. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem sprzętu ogrodniczego.

Kiedy kupować, kiedy wynająć?

Nie wszystkie urządzenia potrzebne do właściwiej pielęgnacji ogrodu musisz posiadać na własność. W przypadku prac wykonywanych sporadycznie, możesz wynająć potrzebne urządzenia ze specjalnej wypożyczalni. Jest to świetna opcja nie tylko kiedy szukasz oszczędności. Wynajem maszyn ogrodniczych jest atrakcyjną alternatywą również w przypadku, gdy ogrodnik po prostu nie dysponuje miejscem do przechowywania niejednokrotnie sporych gabarytowo urządzeń.

Kolejnym dobrym i coraz częściej spotykanym powodem do wypożyczania sprzętu jest możliwość przetestowania danego modelu urządzenia przed podjęciem decyzji o jego zakupie. Pracując na wynajętym urządzeniu szybko przekonasz się, czy taka maszyna odpowiada twoim wymaganiom.

Jaki sprzęt wypożyczać?

Jak wynika z naszych wcześniejszych rozważań, najlepiej wypożyczać najbardziej kosztowne, duże maszyny, których używamy rzadko. Największym zainteresowaniem osób wynajmujących cieszą się jak dotąd glebogryzarki, przydatne przede wszystkim podczas przygotowań do zakładania nowego trawnika oraz wertykulatory, wykorzystywane w ogrodzie praktycznie tylko raz do roku.

Kiedy kupować?

Choć wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego mają swoje zalety, absolutnie nie zachęcamy do rezygnacji z zakupu własnych akcesoriów. Mniejsze urządzenia, niezbędne do często wykonywanych zabiegów wokół roślin, wygodniej mieć zawsze pod ręką.

Materiał partnera