Kiedy sprawdzą się żaluzje fasadowe i co warto o nich wiedzieć?

Czasem do różnych obiektów przydaje się zewnętrzne zabezpieczenie na okna. To właśnie przecież za jego pośrednictwem nieproszony gość może najłatwiej dostać się do wnętrza. Obecnie problem ten staje się rzeczywiście istotny, ponieważ nowoczesne budownictwo ma to do siebie, że wykorzystuje duże połacie szkła przy konstruowaniu kolejnych obiektów. W takim przypadku, by wizerunek fasady nie stał się zbyt ciężki, co gwarantowałoby zamontowanie zewnętrznych rolet.

Czym są właściwie żaluzje fasadowe?

Warto wiedzieć, że żaluzje fasadowe charakteryzują się dosyć delikatną konstrukcją, najczęściej wykonaną z aluminium. To nowoczesny i bardzo elegancki produkt, mocowany na zewnątrz fasady budynku.

Doskonale sprawdzają się one na zewnątrz, gwarantując dobrą przepuszczalność światła, a przy całkowitym spuszczeniu – odpowiednie wyciemnienie pomieszczeń. Są doskonałą alternatywą dla rolet zewnętrznych – ich lekka i prosta budowa, doskonale pasuje do nowoczesnych obiektów architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami.

Charakterystyka żaluzji fasadowych

We wszystkich nowoczesnych modelach żaluzji fasadowych ceni się ich skuteczną ochronę wnętrza budynku przed jego nadmiernym nasłonecznieniem. Ponadto, żaluzje fasadowe poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu i sprawiają, że cały budynek nabiera zupełnie nowego charakteru. Montowane na dużych elewacjach budynków przyjmują rolę izolatora – wpływają więc na właściwy rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ponadto, wpływają pozytywnie na pracę klimatyzacji i nie powodują jej dodatkowego obciążenia.

Rozwiązanie w postaci żaluzji fasadowych ma naprawdę wiele zalet. Dzięki nim, jest to coraz częściej wybierana alternatywa dla tradycyjnych żaluzji zewnętrznych. Żaluzje fasadowe są bardzo łatwe w sterowaniu (ręcznym lub automatycznym) – ich otwieranie i zamykanie jest bardzo płynne i obejmuje kąt 90o i 180o, .Daje to możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza. Żaluzje te odgrywają również znaczącą rolę w obniżeniu poziomu hałasu dobiegającego z zewnątrz – dzięki nim, w domu jest po prostu bardziej cicho i… komfortowo!

Zwykle montowane są lamele ruchome, choć można też postarać się o montaż stały – sposoby montażu żaluzji fasadowych są niezwykle proste. Można je przymocować na trzy różne sposoby – bezpośrednio do ściany, do ramy okna lub do konstrukcji fasady. Dzięki temu, można żaluzje właściwie skonstruować, wyregulować i sprawić, że będą tworzyły odpowiednią ochronę przed m.in. promieniowaniem słonecznym.

Żaluzje tego typu mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej, a zastosowanie do ich budowy wysokiej klasy powłok lakierniczych sprawia, że są jeszcze bardziej odporne na zmienne czynniki atmosferyczne.

Gdzie najlepiej wykorzystywać żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie, w którym występuje dużo przeszkleń. Zwykle więc można je zobaczyć domach, w jakich wykorzystywane są wysokie okna, nieraz sięgające od podłogi aż po sam sufit. Nie brakuje ich także w obiektach użyteczności publicznych – na przykład w hotelach, które okazują się pełne rozmaitych przeszkleń. Można je również znaleźć w dużych galeriach handlowych oraz biurowcach, tworzonych na nową modłę.


Materiał partnera