W jaki sposób powstaje trawa w rolce?

Trwa w rolce jest najlepszym sposobem na szybkie uzyskanie idealnie zielonego i pięknego trawnika w ogrodzie. Zanim jednak trawa rolowana będzie mogła zostać ułożona w miejscu jej przeznaczenia, musi najpierw zostać wyhodowana u producenta. Cały proces jest długotrwały i przebiega kilku etapowo. Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób powstają trawa rolowana, przeczytaj nasz artykuł.

Dokładne wyselekcjonowanie odpowiednich odmian trawy

Pierwszym etapem wyhodowania trawy, która później będzie sprzedawana klientom w rolkach, jest precyzyjne dobranie odpowiednich odmian trawy, które będą odpowiadały wymogom klimatycznym danego kraju. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Green Flor, która zajmuje się produkcją i sprzedażą trawy w rolkach oraz ekstensywnych systemów zielonych dachów: Jest to szczególnie ważne w takich krajach, jak Polska, których klimat jest bardzo zmienny i w zależności od poru roku mamy do czynienia z bardzo zróżnicowaną wysokością temperatur oraz opadów. Dzięki dobraniu takich gatunków trawy, które będą wytrzymałe na zmienne warunki klimatu umiarkowanego, wszystkie wysiane, wyhodowane a następnie wycięte i przetransportowane w formie rolek do klienta trawniki, będą odporne nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe. Dzięki zastosowaniu mieszanek nasion, a nie wyłącznie jednego ich rodzaju, wyhodowana trawa będzie miała bardzo wysoką odporność na choroby oraz na zmienne warunki atmosferyczne.

Wysiew i hodowla trawnika

Po dobraniu odpowiedniej mieszanki gatunków traw następuje główny element całego procesu, czyli wysianie trawnika oraz jego hodowla. Proces wysiewu i hodowli trwa zazwyczaj około półtora roku. Przez ten czas trawa jest cały czas pielęgnowana, podlewana i nawożona. Wszystko po to żeby efektem końcowym była piękna, w pełni zielona, gęsta i wolna od chorób i chwastów trawa w rolce.

Materiał partnera