stelaze biurkowe

Rodzaje stelaży wykorzystywanych w biurkach

Biurko to przedmiot tak codzienny, że na ogół nie zwracamy na nie uwagi. A ono służy nam wiernie już od najmłodszych lat. Przy biurku uczymy się pierwszych liter, wylewamy pierwsze łzy nad zadaniami z matematyki, ale też gramy w pierwsze gry. Współcześnie biurko to niemal naturalne środowisko zarówno pracy, jak i odpoczynku. A zatem – co o nim wiemy?

Z czego składa się biurko?

To pytanie z pozoru tylko banalne. Nie ma przecież jednego modelu tego mebla. Obecnie sklepy meblarskie oferują szeroką gamę biurek z podstawkami i nadstawkami, wysuwanymi panelami, szufladami… ogromny wybór nie zawsze ułatwia decyzję. Mówiąc jednak z grubsza, biurko składa się z podstawy i blatu. O ile blaty są do siebie względnie podobne, o tyle podstawy biurka są rozmaite. Dziś przyjrzymy się bliżej biurkom wspartym na metalowych stelażach. Są one stabilne, a jednocześnie nie zabierają przestrzeni i są optycznie lekkie. Zostawiają też dostatecznie dużo miejsca na nogi.

Jakie stelaże są wykorzystywane w biurkach?

Stelaże biurkowe mają rozmaite kształty. Mogą zatem spełniać rozmaite potrzeby. Innego stelaża potrzebuje dziecko, a innego pracownik biurowy. Na pierwszy rzut oka różnią się one jednak przede wszystkim kształtem.

Dwunożne stelaże zapewniają stabilność blatu, jest on bowiem równomiernie podparty ze wszystkich stron. To rozwiązanie to także prosta forma i wizualna równowaga, co z pewnością docenią osoby lubiące prosty design.

Rodziców dzieci w wieku szkolnym z pewnością zainteresują stelaże o regulowanej wysokości. W swojej ofercie ma je np. firma Miladesign. Przy ich użyciu biurko jest wsparte na dwóch solidnych nogach, dzięki czemu zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać np. na schowki lub dodatkowe wyposażenie biurka, albo po prostu zostawić ją wolną. Stelaże o regulowanej wysokości sprawią, że biurko będzie rosło wraz z dzieckiem.

Stelaże o wzmacnianych profilach spotkają się z zainteresowaniem właścicieli firm, w których liczy się solidność na co dzień. Wybierając stelaż do biurka, trzeba wziąć pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i estetykę oraz wpasowanie danego typu stelaża w naszą przestrzeń. Warto skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w tego typu konstrukcjach, a także zapoznać się z zaletami i wadami każdego z rozwiązań. Trzeba pamiętać, że to właśnie przy biurkach spędzamy większość swojego czasu – dlatego warto zadbać o każdy jego element, aby praca w dogodnych warunkach przynosiła efekty, a wypoczynek dawał nową energię.

Materiał partnera