ogrodzenia posesyjne

Rodzaje ogrodzeń posesyjnych firmy Wiśniowski

Funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyka – takimi cechami określa się kompleksowe systemy ogrodzeń firmy Wiśniowski. Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, jakie są ich zalety oraz rodzaje.

Czy warto inwestować w kompleksowy system ogrodzeniowy?

Aby funkcjonalnie ogrodzić posesję, warto zaopatrzyć się w system ogrodzeniowy zawierający bramy, furtki, segmenty, słupki oraz akcesoria montażowe. Dzięki temu można w łatwy i zgrabny sposób ujednolicić wygląd całego ogrodzenia. Dodatkowym plusem jest fakt, że kompletny system ogrodzeniowy można zamówić w jednym miejscu, dzięki czemu nie tracimy czasu i energii na dojazdy do różnych producentów – zauważa specjalista z firmy KADA, która oferuje m.in. okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, bramy wjazdowe, ogrodzenia, panele fotowoltaiczne oraz systemy ogrzewania podłogowego i ściennego.

Warianty bram ogrodzeniowych

Wykonanie ogrodzenia obejmuje trzy różne warianty. Może składać się z:

  • segmentów, słupków, bramy oraz furtki,
  • segmentów, bramy i furtki zamontowanych do murowanych słupków,
  • segmentów i słupków zamontowanych na podmurówce.

Sama brama wjazdowa również może przybrać różne formy. Brama przesuwna jest samonośną konstrukcją, a jej skrzydło porusza się kilka centymetrów nad podłożem, dzięki czemu gwarantuje sprawną, płynną i cichą pracę bramy. Firma Wiśniowski posiada również w swojej ofercie bramy przesuwne z napędem – automatem umieszczonym w stalowym słupku, który chroni cały mechanizm przed czynnikami atmosferycznymi.

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie bramy z dwoma skrzydłami. Jest ona montowana do systemowych słupów stalowych lub murowanych za pomocą płytek montażowych, a skrzydła poruszają się na zawiasach znajdujących się w osi bramy. Brama dwuskrzydłowa ręczna jest wyposażona w zamek oraz rygiel, który blokuje bierne skrzydło do podłoża, a w bramie z napędem funkcję blokującą pełni napęd. Wejście na posesję może odbyć się także poprzez furtkę, które charakteryzują się solidną konstrukcją, a jej wypełnienie stanowią kształtowniki stalowe profilowane lub pręty.

Jakie są zalety użytkowania ogrodzeń marki Wiśniowski?

Wszystkie elementy ogrodzenia marki Wiśniowski wyglądają estetycznie, bez względu na warunki pogodowe. Są one poddawane najlepszym metodom ochrony antykorozyjnej w postaci cynkowania i malowania proszkowego, dzięki czemu są chronione przed korozją przez co najmniej 10 lat. Cynkowanie jest techniką efektywną ekonomicznie zarówno na etapie wytwarzania, jak i eksploatacji – ocynkowane ogrodzenia nie wymagają konserwacji powierzchni przez wiele lat. Ponadto ocynkowana stal podlega recyklingowi, nie zaśmieca środowiska i nie stanowi dla niego zagrożenia.

Materiał partnera