ogrodzenia

Rodzaje ogrodzeń posesji

Każdy właściciel posesji chciałby z jednej strony uchronić ją przed wtargnięciem obcych na jej teren, a z drugiej strony utrzymać walory estetyczne swojego podwórka. I tu, naprzeciw oczekiwaniom, wychodzą producenci różnego rodzaju ogrodzeń posesji, które w dzisiejszych czasach łączą w sobie skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi z efektownym wyglądem.

Ile posesji, tyle pomysłów

Prawda jest taka, że obecnie ogrodzenia posesyjne to tak indywidualna kwestia, że trudno jest nawet wymienić wszystkie style i możliwości, jakie mamy do wyboru. Możemy postawić słupki stalowe, murowane, ale też w formie metalowych koszy, do których wrzucimy ozdobne kruszywo.  Do tych słupków przymocowuje się wypełnienie, które oddzieli naszą posesję od reszty świata. I tu znów mamy bardzo duży wybór: profile stalowe, panele z włókna szklanego, deski, metalowe sztachety. A to wszystko oczywiście w różnych kolorach i kształtach.

Oprócz samego ogrodzenia, musimy też wybrać rodzaj bramy, która umożliwi wjazd na nasze podwórko. Mamy do wyboru bramę przesuwną lub skrzydłową. Każda brama można zostać doposażona w napęd elektryczny oraz system kontroli dostępu, dzięki czemu nie będziemy musieli wysiadać z auta, wystarczy użyć pilota w celu otworzenia bramy.

Indywidualny projekt

Jeśli mimo ogromnego wyboru dostępnych opcji, nie znajdziemy ogrodzenia dla siebie, możemy skorzystać z projektu, który zostanie przygotowany dla nas przez firmę specjalizującą się w tworzeniu takich ogrodzeń, np. PROFESS sp. j. W takim projekcie możemy zawszeć w zasadzie wszystko – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i budżet.

Odpowiednie zabezpieczenie

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze ogrodzenie wymaga odpowiedniej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Chcemy przecież cieszyć się nim jak najdłużej. Dlatego należy zabezpieczyć je przed korozją. Jest to najczęściej wykonywane na etapie przygotowywania ogrodzenia, więc wystarczy ustalić szczegóły ze sprzedawcą.

Materiał partnera