listwy przypodlogowe

Rodzaje listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe – niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale bardzo ważne jako element wykończeniowy. Można napisać, że są swego rodzaju biżuterią, która ozdabia podłogę. Spełniają funkcje estetyczne i praktyczne. Jak dobrać odpowiedni rodzaj listew do naszego mieszkania? Przyjrzyjmy się podziałowi tego elementu według materiału, z którego są wyprodukowane.

Listwy drewniane

Wykonane z drewna, bardzo popularne listwy, charakteryzują się niezwykłą estetyką.

Warto wydać trochę więcej pieniędzy, aby cieszyć oko drewnianą listwą dobraną kolorystycznie do podłogi wykonanej z tego samego materiału – zauważa ekspert z przedsiębiorstwa Drewex-Detal, w którego ofercie znajduje się szeroka gama drewnianych elementów, w tym listew przypodłogowych. Dobrze odnajdą się w stylu klasycznym i rustykalnym.

Najlepiej zamawiać je od razu z podłogami, aby zobaczyć, jak wygląda takie połączenie i mieć ewentualnie z głowy wykonanie całego parkietu.

Listwy metalowe

Często można również spotkać listwy metalowe – aluminiowe lub stalowe w charakterystycznym srebrnym kolorze. Pasują one do każdego pomieszczenia (pokoju dziennego, kuchni, łazienki czy gabinetu) w nowoczesnym mieszkaniu, najlepiej w połączeniu z ciemnym drewnem orzecha amerykańskiego lub szarym dębem. Są bardzo odporne na uszkodzenia. Najmniejszym wydatkiem będą listwy aluminiowe. Znacznie więcej pieniędzy trzeba wydać na elementy ze stali nierdzewnej.

Listwy MDF

Wysoką jakość gwarantują również listwy MDF, które dają przy okazji wiele możliwości kolorystycznych wykończenia. Tak jak w przypadku listew metalowych, wpisują się one w nowoczesny lub minimalistyczny styl pomieszczenia. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo dopasowują się do ściany. Należy jednak pamiętać, że na listwach koloru białego łatwo widać kurz.

Materiał partnera