Pracujesz w Poznaniu i szukasz cichego miejsca do zamieszkania? Wyprowadź się pod miasto!

Pracujesz w Poznaniu i szukasz cichego miejsca do zamieszkania? Wyprowadź się pod miasto!

Poznań może poszczycić się jednym z najwyższych odsetków zatrudnienia. Łatwo tu o dobre zajęcie i awans, a więc o dostatnie i godne życie. Nie wszystkim jednak odpowiada wielkomiejski pęd. Osoby, które pracują w Poznaniu, ale cenią ciszę, spokój i wolniejszy bieg życia typowy dla terenów podmiejskich i wiejskich, mogą rozważyć wyprowadzkę. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Miasto czy wieś?

Odwieczny dylemat osób decydujących o tym, gdzie chcą spędzić życie. Oba te rozwiązania mają swoje zalety. Co przekonuje nas do życia w mieście? Przede wszystkim zatrudnienie i zarobki. Dużo miejsc pracy i możliwość przebierania w ofertach, sprawny dojazd – to sprawia, że jesteśmy gotowi poświęcić wiele. Poznań jest miastem, którego przyjazny rynek pracy przyciąga jak magnes.

Praca to priorytet przy szukaniu miejsca do zamieszkania – mówi specjalista z Marcopolo Development. – Najpierw szukamy źródła utrzymania, a potem dopiero domu gdzieś w pobliżu. To zrozumiałe. Dlatego lokalizacje miejskie są tak pożądane.

Kolejna sprawa to bliskość takich miejsc, jak: sklepy, apteki, przedszkola, szkoły – a także ich różnorodność. Mieszkając w mieście, możemy wybierać te lokale i instytucje, które nam odpowiadają, a gdy przestaną spełniać nasze oczekiwania – rozejrzeć się za innymi.

Wieś także ma swoje zalety. Przede wszystkim znacznie więcej przestrzeni do dyspozycji – zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu. Własny domek z ogródkiem to marzenie, które dzieli wiele osób. Przyjazne zdrowiu otoczenie, piękne krajobrazy, które odprężają i pozwalają bezpiecznie spędzać czas na wolnym powietrzu… To sprawia, że wielu ludzi chce wyrwać się z miasta pełnego hałasu i spalin.

Ostatnia, ale dla wielu najważniejsza zaleta: ceny mieszkań pod Poznaniem są zdecydowanie niższe niż w Poznaniu. Otrzymujemy więc wszystkie wyżej wymienione plusy, płacąc mniej!

Znajdź kompromis!

Czy mieszkanie poza miastem oznacza całkowitą rezygnację z tego wszystkiego, co miasto oferuje? Oczywiście, nie! Wystarczy znaleźć mieszkanie blisko miasta, ale jednak poza jego granicami, aby cieszyć się zaletami obu tych miejsc. Okolice Poznania obfitują w lokalizacje, gdzie można z jednej strony wieść spokojne życie, z drugiej – nie odcinać się od bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej miasta, a przede wszystkim od możliwości zawodowych, jakie daje stolica Wielkopolski.

Warte uwagi domy i mieszkania pod Poznaniem znajdują się m.in. w Śremie, Błażejewie i okolicach Kórnika. Mieszkańcy tych miejscowości cieszą się swobodą, przestrzenią, pięknymi widokami na co dzień i świeżym powietrzem, a przy tym szybko i łatwo dojeżdżają do pracy w Poznaniu. Poznańskie zarobki i podmiejskie wydatki to korzystne połączenie pozwalające zachować więcej pieniędzy w kieszeni.

Materiał partnera