Okna drewniano-aluminiowe idealnym wyborem do nowoczesnych domów

Okna drewniano-aluminiowe to doskonałe połączenie naturalnego piękna drewnianych ram z wytrzymałością, szczelnością i odpornością aluminium. To produkt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, dzięki doskonałej izolacji cieplnej, wytrzymałości i zachowaniu naturalnego uroku drewna. Dlaczego warto postawić na połączenie klasyki z nowoczesnością?

 Okna drewniano-aluminiowe to produkt hybrydowy – konstrukcja okien wykonana jest z drewna, przykrytego aluminiową nakładką. Jej zadaniem jest ochrona drewna przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pomiędzy drewnem a aluminium znajduje się warstwa pianki, stanowiąca dodatkowy materiał izolacyjny. Konstrukcja ta zapewnia połączenie w jednym produkcie zalet dwóch technologii, zapewniając maksymalną ochronę budynku przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi i dodając wnętrzom niepowtarzalnego uroku.

Krok w nowoczesność

Okna aluminiowo-drewniane wyjątkowo dobrze pasują do nowoczesnych domów. Aluminiowa rama zewnętrzna doskonale podkreśla nowoczesną, minimalistyczną architekturę budynków, która stawia na wielkie przeszklenia i nawiązuje do post-industrialnego designu poprzez wykorzystanie elementów przypominających swoją stylistyką stalowe konstrukcje.

Wewnętrzna rama z drewna pozwala ocieplić wnętrze, a jej naturalna stylistyka tak samo dobrze pasuje do surowych, loftowych wnętrz, jak i do bardziej tradycyjnego wystroju, z drewnianą podłogą, kominkiem i prostymi meblami.

Jak dodaje ekspert Fabryki Okien i Drzwi UrzędowskiOkna drewniano-aluminiowe to rozwiązanie uniwersalne, które  łatwo pozwala dopasować wzornictwo stolarki do charakteru, przeznaczenia i stylu architektonicznego budynku. Jest to możliwe, dzięki szerokiej gamie profili aluminiowych i drewnianych, które mogą mieć minimalistyczne, modernistyczne linie albo wręcz przeciwnie styl klasyczny, który z powodzeniem jest stosowany w obiektach zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe.

Jednak, nie zapomnijmy, że nowoczesne budownictwo to nie tylko design. To także bardzo praktyczne walory użytkowe. To również stawianie na zmniejszenie kosztów ogrzewania. A tutaj stolarka drewniano-aluminiowa ma naprawdę doskonałe osiągi. Ze względu na swoją dobrą izolacyjność, może być stosowana w domach pasywnych, a jej montaż pozwala widocznie zmniejszyć ubytki ciepła (w porównaniu z tradycyjną stolarką drewnianą).

Inwestycja na lata

Okna drewniano-aluminiowe mają jeszcze tę zaletę, że ich utrzymanie jest bardzo proste. Ma to duże znaczenie dla budynków zlokalizowanych na terenach, gdzie stolarka okienna jest narażona na działanie zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki pogodowe i klimatyczne. To doskonałe rozwiązanie dla osób chcących cieszyć się pięknymi drewnianymi oknami, które będą równocześnie trwałe i szczelne (dzięki łączonej konstrukcji drewniano-aluminiowej).

Materiał partnera