okna-drewniane

Okna drewniane – okna z duszą

Nic tak nie dodaje uroku wnętrzom jak naturalne materiały wykończeniowe. Drewno jest ponadczasowe, trwałe i ekologiczne. Dlaczego warto zainwestować w drewniane okna? Jaką mają przewagę nad tymi, które wykonane są z PCV? Przeczytaj o oknach z duszą i przekonaj się, że to doskonałe rozwiązanie na lata.

Unikatowe piękno

Każdy kawałek drewna ma swój niepowtarzalny wygląd. Dzięki fachowej obróbce zachwyca swoją strukturą. Ramy okienne wykonane z drewna nie muszą być proste, można nadać im oryginalny wygląd dzięki ozdobnym listwom i rzeźbionym detalom. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie okien, warto przyjrzeć się ciekawym rozwiązaniom, na przykład w galerii realizacji na stronie muszynscy.pl – producenta okien z duszą. Znajdziemy tu okna tradycyjne i niestandardowe, montowane w restaurowanych budynkach zabytkowych. Mogą być zakonserwowane lakierem, który podkreśli słoje drewna lub pomalowane na dowolny kolor.

Ekologia jest w modzie

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami a więc w czasie zakupów kierujemy się nie tylko wyglądem i ceną produktów, równie mocno zależy nam na ekologii. Drewno jest materiałem ekologicznym nie tylko ze względu na swoje naturalne pochodzenie. Do jego obróbki nie wykorzystuje się szkodliwych specyfików a odpady z produkcji mebli czy okien nie są szkodliwe dla środowiska. Okna wykonane z drewna doskonale izolują wnętrze od temperatur panujących na zewnątrz, co gwarantuje niskie straty energii. Zużyjemy mniej energii na ogrzanie pomieszczeń zima czy schłodzenie w czasie gorącego lata. Podobnie jak okna, które są wykonane z PCV czy aluminium, okna drewniane spełniają wszystkie normy dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Należy zaznaczyć, że  w przypadku bezpośredniego kontaktu z ogniem, drewno nie będzie wydzielało żadnych trujących substancji. To kolejny aspekt ekologiczny.

Ponadczasowość

Trendy architektoniczne zmieniają się stosunkowo szybko, ale drewniane okna i meble zawsze będą na czasie. Nadają pomieszczeniom charakteru i ciepła, dodatkowo w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, można poddawać je renowacji.

Materiał partnera