odkurzacz parowy

Odkurzacz parowy – budowa i działanie

Utrzymywanie czystości w samochodzie jest dla wielu osób przykrym obowiązkiem. Przyczyną jest nie tyle lenistwo i niechlujstwo, ale po prostu fakt, że sprzątanie jest zajęciem dość uciążliwym, czasochłonnym, a jednocześnie nieprzynoszącym większych rezultatów. Przy użyciu tradycyjnego odkurzacza usuwamy co najwyżej grubsze zabrudzenia, takie jak piach, okruchy, sierść zwierząt, nie jesteśmy jednak w stanie nic zrobić z zanieczyszczeniami z głębszych warstw tapicerki i wnętrza siedzeń, nie mówiąc już o zaschniętych plamach. Musimy więc użyć środków chemicznych, które są drogie i mogą powodować alergie. Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z odkurzacza parowego.

Jak to działa?

Odkurzacze parowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy wyposażone są w zbiorniki na wodę. Zebrana w nich ciesz zostaje podgrzana do temperatury wrzenia, powstająca w ten sposób para zostaje pod dużym ciśnieniem skierowana do rury odkurzacza i wyrzucona na zewnątrz, wprost na zabrudzoną powierzchnię. W kontakcie z parą stare zabrudzenia zaczynają mięknąć i odłączać się od powierzchni – dlatego bardzo łatwo dają się wessać do wnętrza odkurzacza, gdzie osiadają na powierzchni filtra wodnego. Gorąca para wodna jest skuteczna nie tylko przeciw zabrudzeniom – równie dobrze radzi sobie ze wszelkimi drobnoustrojami, zamieszkującymi wnętrze naszego samochodu, a więc roztoczami, bakteriami i grzybami, które mogą być przyczyną alergii i wielu poważnych chorób. Dzięki zastosowaniu różnych końcówek jesteśmy w stanie doczyścić różnego rodzaju powierzchnie oraz dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Siła pary jest wystarczająca do gruntownego umycia wnętrza samochodu, niepotrzebne jest używanie drogich i szkodliwych detergentów. Nie musimy się również martwić wilgotną tapicerką – wszystkie powierzchnie schną na bieżąco, zatem zaraz po myciu możemy bez obaw o mokre plamy na spodniach korzystać z samochodu.

Odkurzacze w myjniach samoobsługowych

Alternatywą dla kupna własnego odkurzacza domowego jest skorzystanie ze stacjonarnych odkurzaczy parowych – znaleźć je można coraz częściej na stacjach benzynowych oraz samoobsługowych myjniach bezdotykowych. Firma GreenSteam jest wyłączonym dystrybutorem takich urządzeń na polskim rynku, w jej ofercie znaleźć można wysokiej klasy produkty marek z branży czyszczenia parowego, w tym właśnie samoobsługowego odkurzacza do prania tapicerki.