psy w domu

Ochroń swoje mieszkanie przed domowymi zwierzętami

Jeżeli posiadasz w domu zwierzęta, warto zabezpieczyć swoje meble przed wszelkimi uszkodzeniami i zabrudzeniami. Zamontuj na kanapach specjalne pokrowce, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo mebla, a także Twojego psa czy kota. Taka ochrona zapewni, że Twoje meble pozostaną czyste i nienaruszone. Sprawdź, co jeszcze zabezpieczyć, gdy w domu są zwierzęta.

Skuteczna ochrona mebli

Wszechobecna sierść to prawdziwe utrapienie właścicieli zwierząt. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje meble pozostały w stanie nienaruszonym, koniecznie zaopatrz się w pokrowiec na kanapę. Dzięki materiałowi, z którego jest on zrobiony, przy użyciu jedynie mokrej szmatki łatwo zetrzesz wszystkie zanieczyszczenia. Jeżeli chcesz pozbyć się sierści z sofy pokrytej pokrowcem, użyj specjalnych rolek czyszczących. Dzięki inwestycji w ten elastyczny, uniwersalny materiał zyskasz pewność, że Twój mebel pozostanie nienaruszony, a w Twoim salonie będzie panowała estetyczna czystość. Przydadzą Ci się również pokrowce na krzesła. Pamiętaj, że zwierzęta dokonują szkód wtedy, kiedy się nudzą. Dlatego właśnie warto zapewnić im inne rozrywki, nie tylko spacery. Kup dla swojego psa lub kota odpowiednie zabawki, które będzie mógł gryźć. Jeżeli zwierzę skupi się na czymś innym niż mebel, prawdopodobnie nie dojdzie do uszkodzeń. Dla kota warto kupić specjalny drapak, a dla psów specjalne kości, które nie zrobią mu krzywdy.

Pazury i zęby

Drewniany mebel to najlepsza rzecz do ostrzenia pazurków, a także zębów – w każdym razie na pewno dla zwierząt, a szczególnie dla szczeniąt. Aby uchronić przed nimi drewniany stół, owiń jego nogi miękką tkaniną. W ekstremalnych przypadkach możesz zdecydować się na stół metalowy. Nie zapomnij założyć na meble w salonie specjalnych pokrowców, które pozwolą Ci uniknąć widoku pazurów czy zębów na ulubionym na fotelu. Szafki możesz pokryć specjalną gumową naklejką – w razie zadrapania, szkody będą widoczne wyłącznie na niej, a nie bezpośrednio na meblu.

Zabezpiecz kable

Przegryzienie kabli może skutkować niebezpiecznym porażeniem zwierzęcia prądem. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, zakup specjalny spray o zapachu odstraszając koty i psy. Możesz wybrać również specjalne maskownice, osłaniające listwy czy gniazdka. Nie zapomnij także o odpowiednim zabezpieczeniu domowej chemii. Najlepiej trzymać ją w pudłach w miejscach niedostępnych dla zwierząt.

Zwierzęta są ważnym członkiem rodziny, dlatego warto zapewnić im bezpieczeństwo. Często powodują jednak szkody, których łatwo można uniknąć. Zabezpiecz swoje ulubione meble specjalnymi pokrowcami, które ochronią je przed zadrapaniami i rozdarciami, a także zabrudzeniami. Ciesz się ulubioną kanapą, fotelem czy krzesłem na dłużej.