narozniki ogrodowe

Narożniki w ogrodzie – na co zwracać uwagę?

Czas jaki spędzamy w domu jest bardzo ważny. Wówczas możemy zorganizować sobie ten okres tak, by znaleźć chwilę na relaks. Bez chwili wytchnienia trudno działać na stale, tak samo wysokich obrotach. Jednak żeby dobrze się zrelaksować należy zadbać o miejsce, w którym poczujemy się komfortowo. W ogrodach lub na większych tarasach można wygospodarować sobie przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na odrobinę luksusu. Narożniki technorattanowe lub polipropylenowe będą idealnym uzupełnieniem ogrodu.

Artykuł został napisany przez ekspertów prowadzących sklep internetowy Meble Ogrodowe specjalizujący się między innymi w sprzedaży mebli technorattanowych: http://www.meble.ogrodowe.net/meble-technorattan

Na co zwracać uwagę podczas decydowania się o zakupie narożnika?

Przede wszystkim bardzo ważne jest określenie naszych potrzeb. Narożniki jakie są w rynkowej ofercie różnią się od siebie kolorem, wielkością, designem czy też materiałem z którego są wykonane. Jeśli decyzję o wielkości, designie i kolorze podejmiemy dość szybko, to już decyzja o wyborze materiału może zająć nam dłuższą chwilę.

Czym się kierować? Warto przede wszystkim znać właściwości materiału, z którego są wykonane narożniki. Do wyboru mamy meble z technorattanu i polipropylenu. Narożniki technorattanowe mają całą gamę zalet, które sprawiają że będą one idealne do postawienia w ogrodzie. Technorattan cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Jest odporny na wilgoć, śnieg czy duże opady deszczu. Niekorzystne warunki nie wpływają na kondycję mebli technorattanowych. Niezwykle ważną cechą jest też to, że są one odporne na promieniowanie UV. To oznacza, że ich oryginalny kolor pozostanie zawsze tak samo intensywny. Technorattan jest także bardzo łatwy w konserwacji. Wszelkie zabrudzenia czy plamy po olejkach do opalania są bardzo łatwe do usunięcia. Wystarczy nawet tylko mokra ściereczka. Narożniki technorattanowe charakteryzują się także wysoką elastycznością, dzięki czemu są bardzo wygodne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Natomiast narożniki polipropylenowe różnią się od technorattanowych tym, że nie wykazują takiej elastyczności. Z tego powodu mogą być one nieco mniej komfortowe oraz będą bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale za to ich cena jest dużo niższa ze względu na fabryczne tłoczenie i są lżejsze ze względu na brak metalowego stelaża.

Co w takim razie wybrać?

Wiele zależy od tego jaki chcemy przeznaczyć na to budżet. Narożniki polipropylenowe takie jak Corfu Relax czy Keter Provence to pięknie zaprojektowane zestawy, które będą w niższej cenie od luksusowych zestawów technorattanowych Nilamito i Ligurito. Jeśli zależy nam na meblach mniej podatnych na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym by były wygodniejsze, dobrym wyborem będą technorattany. Jeśli narożnik stanie w miejscu, w którym nie zagrażają mu obicia można śmiało zdecydować się na polipropylen, który także świetnie się prezentuje, a dzięki wygodnym poduszkom dołączanym do zestawów, mniej elastyczny materiał nie zmniejsza komfortu.

Materiał partnera