Nakrycie stołu – jak stworzyć piękną aranżację

Nie od dziś wiadomo, że pięknie serwowane potrawy rozbudzają nasz apetyt. Na dekorację stołu składa się wiele elementów – obrus, bieżnik, świece i oczywiście dobrej jakości zastawa. To podstawowe elementy uroczystych spotkań. Szczególnie naczynia, w których spożywamy posiłki grają tu pierwszorzędną rolę. Ich wygląd powinien iść w parze z wysoką jakością. Wysoki standard naczyń pozwoli cieszyć się nimi przez długie lata. Zwykła kawa, którą serwujemy podczas spotkań z przyjaciółmi, podana w wysublimowanej filiżance, podkreśli mile spędzone chwile, a naszym gościom da poczucie, że są dla nas kimś wyjątkowym.

Po pierwsze elegancka zastawa

Ważne momenty w naszym życiu chcemy celebrować z najbliższymi. Zapraszamy ich do naszego domu, w którym chcemy, by poczuli swobodną i przyjazną atmosferę. Podczas urządzania domowych imprez bardzo często decydujemy się na motyw przewodni organizowanej uroczystości. W stworzeniu odpowiedniego klimatu z pewnością pomoże dobór odpowiednich dodatków. Klasyczna zastawa, zaprojektowana w minimalistycznym stylu doskonale współgra z różnorodnością dodatków. W doborze odpowiedniej zastawy stołowej najlepiej jest kierować się tym, by jej estetyka była dosyć uniwersalna. Prosty krój i jednolity kolor doskonale dopasują się do reszty ozdób, takich jak: kwiecisty obrus czy bieżnik.

Klasycznym i najbardziej eleganckim wyborem jest zakup białych talerzy i filiżanek. Przywodzą one na myśl skojarzenie subtelnej wykwintności, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Doskonale współgrają z pastelami, odcieniami złota oraz bardziej intensywnymi kolorami, które bez obaw można włączyć podczas tworzenia dekoracji. Polska porcelana to doskonały wybór przy kompletowaniu obiadowych naczyń. Przede wszystkim jej produkcja to prawdziwy kunszt rzemieślniczy. Wszystkie elementy odznaczają się niebywałą trwałością. Są odporne na porysowania i zabrudzenia, dzięki czemu bez obaw można wykorzystać ją również podczas codziennych posiłków.

Piękna aranżacja to zasługa dodatków

Elementami, które stanowią doskonałe uzupełnienie uroczystych kolacji, są świeczniki. Delikatny blask, który oświetla stół uzupełnia całość o ciepły, subtelny akcent. Oprócz tego, że świeczniki, w dobranym do naszego przewodniego motywu kolorze i kształcie, są bardzo ozdobnym elementem, to spełniają jeszcze jedną funkcję – chronią obrus przed zabrudzeniem od wosku. Ciekawym rozwiązaniem, jest także wykorzystanie płatków róż. Ułożone w pozornym nieładzie w poprzek stołu, wprawią w romantyczny nastrój. Zamiast kwiatów można wykorzystać inne elementy – ozdobne koraliki albo girlandy z pereł.

Wybierz styl, w którym chcesz zorganizować domowe przyjęcie

Jeśli planujemy stworzenie uroczystości w stylu rustykalnym lub vintage to doskonale nawiążą do tego drewniane dodatki w postaci desek na świece. Doskonałym wyborem jest także wykorzystania liści eukaliptusa, kwiatów słonecznika i wrzosów. Taka dekoracja przywoła skojarzenia lekkości i sielskości. Taką aranżację z pewnością docenią goście przyjęcia.

Jeśli mamy w planach spędzić miły wieczór w gronie przyjaciół, dobrym wyborem będzie niezobowiązujący, a przy tym niezwykle efektowny styl hygge. To nowy trend prosto z Danii, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Chodzi o stworzenie przytulnej atmosfery, którą uzyskuje się przede wszystkim dużą ilością świec i ręcznie robionymi ozdobami. Przystrój stół papierowymi dekoracjami lub własnoręcznie stworzonymi rozetami. Rozrzuć kilka szyszek i gałązek świerku – pozytywne wrażenia gwarantowane.

Materiał partnera