rolety-zewnetrzne

Największe zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrze, jeszcze niedawno stosowane wyłącznie w sklepach i firmach jako zabezpieczenie antywłamaniowe, coraz częściej pojawiają się także w oknach domów prywatnych. Co decyduje o rosnącej popularności tego typu osłon? Jakie są największe zalety rolet zewnętrznych i jakie mogą dać korzyści osobom, które rozważają zamontowanie ich?

Rolety zewnętrzne – działanie, montaż, wygląd

Rolety zewnętrze to osłony okien montowane od strony elewacji. Składają się z połączonych ze sobą profili (np. z aluminim), kasety, oraz płaszcza, czyli ruchomej części, która zwija się do kasety. W profilach ukryte są prowadnice, dzięki którym roleta prowadzi się prosto i jest odporna na silny wiatr. W zależności od warunków zastanych roletę montuje się w świetle okna w jego ramie lub w elewacji budynku. Współcześnie dostępne są rolety w wielu kolorach i modelach różniących się detalami, dzięki czemu można znaleźć taki, który nie będzie odbiegał od stylu domu.

Montaż rolet najlepiej jest powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Zazwyczaj sprzedawca oferuje także usługę instalacji zakupionej rolety. Decyzja o zakupie powinna być poprzedzona dokładnymi pomiarami, a najlepiej wizytą technika, który nie tylko precyzyjnie zmierzy okno, ale też oceni fachowym okiem, jaki typ montażu należy zastosować.

Zalety rolet zewnętrznych

Najczęstszym powodem zakupu rolet jest chęć zabezpieczenia dobytku przed włamaniem. Ochrona przed złodziejami to jednak niejedyna zaleta rolet zewnętrznych. Chronią one także przed czynnikami zewnętrznymi – i to przez cały rok! W lecie pozwolą ograniczyć ilość światła padającego do domu. Regulują także przenikanie ciepła do pomieszczeń, dzięki czemu w lecie nie nie przegrzewają się one. Z kolei w zimie roleta stanowi dodatkową warstwę izolacyjną. Okna to zawsze słabe punkty budynku, przez które ucieka najwięcej ciepła. Rolety zewnętrzne znacząco ograniczają wychładzanie mieszkania, co pozwala oszczędzić na jego ogrzaniu.

Rolety montowane na zewnątrz są bardzo solidne. Ponieważ są stale wystawione na działanie czynników atmosferycznych, muszą być trwałe i stosunkowo grube. Dzięki temu zapewniają izolację nie tylko termiczną, ale też akustyczną. Jest to zatem rozwiązanie, które można polecić osobom uskarżającym się na hałas np. od ruchliwej ulicy.

Zaletami nowoczesnych rolet są także design i funkcjonalność – dzięki wielkiemu wyborowi wzorów stanowią one ciekawy akcent wyglądu domu i nie szpecą jego ogólnego obrazu. Możliwość schowania kasety pod tynkiem daje elegancki efekt.

Niewątpliwie atutem jest także możliwość sterowania elektrycznego przy pomocy pilota, ale też alternatywa w postaci sterowania ręcznego przy użyciu linki, paska lub korby. Wybór sterowania daje pewną elastyczność, rodzaj napędu ma bowiem niebagatelny wpływ na cenę rolety. Sterowane zarówno manualnie, jak i elektrycznie rolety można znaleźć na www.siuba.pl.

Materiał partnera