kobieta w kuchni

Na co zwracać uwagę wybierając wyposażenie kuchenne?

Wybierając wyposażenie kuchni, warto zwrócić uwagę na jego wygląd, ale dużo bardziej liczą się inne walory. Zobacz, czego nie może zabraknąć w twojej kuchni i czym się kierować przy wyborze.

Jakość warto postawić na pierwszym miejscu

Nie jest tajemnicą, że jakość ma swoją cenę, na ogół wysoką, jednak na wyposażeniu kuchennym nie warto oszczędzać. Wszak to (w większości przypadków) przedmioty codziennego użytku. Trudno sprawnie funkcjonować w kuchni, w której patelnia przypala, noże po kilku użyciach robią się tępe, a w komplecie garnków brakuje bardzo małego lub bardzo dużego.

W przypadku wszystkich akcesoriów metalowych warto upewnić się, że zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystko, czego używamy w kuchni, ma częsty kontakt z wodą i to nie tylko przy okazji zmywania. Stal nierdzewna to gwarancja przydatności akcesoriów kuchennych przez wiele lat.

Komplety garnków – jak wybrać odpowiedni?

Komplety garnków zazwyczaj oferowane są w kilku kolorach i wzorach. Różna jest też liczba elementów w poszczególnych zestawach. Wybierając ten najlepszy, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Mały zestaw to zazwyczaj trzy podstawowe garnki w uniwersalnych rozmiarach. To dobry wybór dla początkującego kucharza. Dla porównania duży komplet garnków Zwieger zawiera aż siedemnaście różnych elementów, wśród których znajdują się nie tylko garnki i patelnia, ale też między innymi cedzak, chochla, łyżki do odwracania potraw.

Średni komplet to zazwyczaj kilka garnków i patelnia bez dodatkowych akcesoriów. Praktycznym rozwiązaniem są też przezroczyste przykrywki.

Warto też zwrócić uwagę na kolor kompletu garnków ze stali. Oprócz tradycyjnego dla stali nierdzewnej srebra do wyboru jest jeszcze czerń, różowe złoto i polerowany beż.

Po czym poznać najlepszą patelnię?

Patelnia może być elementem kompletu garnków, ale nie musi. Często patelnie kupuje się osobno, bo zapewnia to większy wybór i lepsze dopasowanie do potrzeb.

Zanim kupimy patelnię, powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

– Jaka wielkość patelni wchodzi w grę? Tak naprawdę warto mieć co najmniej dwie: dużą i małą. Na małej szybko usmażymy jajecznicę dla jednej osoby, na dużej kotlety dla całej rodziny.

– Do czego będzie służyła patelnia? Jeśli do wszystkiego, warto kupić głęboką. Można też wybrać osobno płytką patelnię do naleśników Zwieger.

– Czy chcemy na patelni grillować? Jeśli tak, przyda się kwadratowa patelnia Zwieger z prążkowanym dnem, idealna do grillowania.

Czego nie może zabraknąć w dobrym zestawie noży kuchennych?

Zestaw noży kuchennych to jedna z tych rzeczy, o których myśli się, że są zbędne, bo przecież jeden dobry nóż da radę pokroić wszystko. Tylko później, gdy już mamy takowy zestaw noży Zwieger, zastanawiamy się, jak w ogóle mogliśmy bez niego żyć?

Zestawy noży kuchennych w bloku to bardzo praktyczne rozwiązanie. Stoi na stałe na kuchennym blacie, ukrywa wszystkie ostrza, by zawsze były czyste, a przy tym pozwala mieć je pod ręką. Gdy tylko potrzebujemy noża, po prostu po niego sięgamy.

Jakie noże powinny trafić do zestawu? Na pewno duży nóż do siekania, nóż z ząbkami do chleba, mniejszy nóż do mięs, wędlin i serów, mały nóż do krojenia i obieraczka do warzyw. W niektórych zestawach są też noże do filetowania i ostrzałki.

Jeśli zdecydujemy się na zestaw noży Zwieger, mamy pewność, że będą wykonane ze stali nierdzewnej. W każdym innym przypadku trzeba to sprawdzić przed zakupem.

Materiał partnera