szklane schody

Modnie i stylowo. Szklane schody do Twojego domu

Montaż szklanych schodów przez wiele osób jest uważany za przejaw ekstrawagancji. Mimo to, tego typu rozwiązania projektanckie znajdują coraz więcej zwolenników. Korzystają z nich zarówno minimaliści jak i osoby, chcące nadać swoim przestrzeniom mieszkalnym więcej światła i lekkości.

Pozory mylą

Nie ulega wątpliwości. Szklane schody, poręcze i balustrady to stylowe elementy, które uczynią Twoje wnętrza nowoczesnymi. Przeźroczystość szkła sprawia, że poszerza ono przestrzeń, czyniąc ją optycznie większą, niż w rzeczywistości. Do elementów szklanych możesz załączyć ciekawe dodatki drewniane i stalowe, nadając całości kompozycji prawdziwie designerskiego wyrazu. W tym miejscu dobrze również rozprawić się z pewnym mitem – schody szklane, mimo że zbudowane z takiego, a nie innego materiału, wcale nie są kruche i delikatne. Do ich wykonania używa się paneli, złożonych z kilku warstw specjalnie hartowanego szkła, zapewniającego komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Jest ono odporne na wstrząsy, ,,ciężkie” kroki czy ruch dynamiczny (np. bieganie po nich przez dzieci).

Uczta dla oka

Dobrze zaprojektowane schody szklane to gwarancja niesamowitych doznań wizualnych. Konstrukcje oparte na montowanych do ściany trzpieniach i hartowanych elementach szklanych, to co prawda dość luksusowe i niecodzienne rozwiązanie, zachwycające jednak swoją estetyką i pomysłem. Schody tego typu sprawiają wrażenie ,,lewitujących”, wręcz unoszących się w przestrzeni. Z pewnością zaskoczysz taką kompozycją odwiedzającą Cię rodzinę oraz znajomych.

Niczym dywany

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych sposobów zastosowania schodów szklanych. Jednym z nich są np. modele dywanowe, zaopatrzone w balustrady i poręcze ze szkła hartowanego. Opierają się one na konstrukcji samonośnej, złożonej ze stopni i podstopni, sprawiających wrażenie, jak gdyby wychodzących ze ściany. Tym samym zyskujesz specyficzną formę dywanu spływającego po stopniach. Finezyjne rozwiązanie, nieprawdaż?

Nie tylko dla domów i mieszkań

Stylowe szklane schody symbolizują nowoczesność i dynamizm. Nic więc dziwnego, że z tego typu rozwiązań coraz chętniej korzystają nie tylko właściciele domów i mieszkań, ale również biur, hoteli i innych przestrzeni publicznych, które chcą być postrzegane jako idące z duchem czasu. Obecnie na rynku działa wiele firm, którym możesz zlecić wykonanie schodów o satysfakcjonującej Cię formie i konstrukcji. Pamiętaj jednak o jednym. Szkło to materiał niezwykle specyficzny, wymagający odpowiedniego traktowania. Warto więc zaufać fachowcom o odpowiedniej marce, którzy zapewnią Ci najwyższy poziom wykonawstwa. Takim miejsce jest przedsiębiorstwo DUBIELGLASS – renomowany producent nowoczesnych rozwiązań dla domów, powierzchni użytkowych i komercyjnych, w tym m.in. balustrad i schodów szklanych.

Materiał partnera