mieszkanie-w-warszawie

Mieszkanie w Warszawie. O czym pamiętać, wybierając odpowiednią dzielnicę?

Wybór mieszkania w stolicy nie należy do najłatwiejszych. Mnogość propozycji deweloperskich może przyprawić o ból głowy. Do dyspozycji mamy wiele ofert mieszkań – w różnych cenach, w rozmaitych lokalizacjach. Niestety, większość kupujących wciąż koncentruje się na kosztach wykupu, zapominając o tym, jak ważnym jest dogodne umiejscowienie nieruchomości.

Lokalizacja osiedla mieszkaniowego to jeden z głównych aspektów, wpływających na jakość naszego życia. Zakup lokalu na odludziu – choćby za najniższą cenę – nie gwarantuje zaspokojenia wszystkich potrzeb, znacząco utrudniając codzienne funkcjonowanie. Zasada ta znajduje potwierdzenie zwłaszcza w większych miastach, takich jak Warszawa.

Zwróć uwagę na sąsiedztwo

Wybierając dzielnicę powinniśmy przeanalizować, co ma nam ona do zaoferowania. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak zaplecze handlowo-usługowe, kulturalno-edukacyjne i rekreacyjne. Posiadasz rodzinę z dziećmi? Zapewne istotne okaże się dla Ciebie to, czy okolica jest bezpieczna i dysponuje odpowiednimi przedszkolami oraz szkołami. A może jesteś singlem, który lubi aktywnie spędzać czas? Sprawdź zatem odległość do najbliższych ścieżek rowerowych, klubów fitness czy basenów. Ile osób, tyle potrzeb…

Komunikacja to podstawa

Wielkie miasta wymagają sprawnej sieci komunikacyjnej. Tylko wówczas możemy bez problemu dojechać z miejskich obrzeży do ścisłego centrum. Za najbardziej niezawodny środek transportu publicznego wciąż uchodzi metro. Pierwsza i jedyna ukończona linia stołecznej kolei podziemnej rozpościera się od Bielan w kierunku Ursynowa, umożliwiając sprawny przejazd z północy na południe Warszawy w niespełna 40 minut. Dojazd do Śródmieścia zajmuje o połowę mniej czasu – informuje przedstawiciel Shiraz III, dewelopera realizującego inwestycję osiedle Shiraz Trio na warszawskich Bielanach.

Postępowo i zielono

Coraz częściej obserwowaną tendencją wśród osób zakupujących mieszkania, jest ucieczka na tereny podmiejskie. Odpoczynek od zgiełku nie musi jednak oznaczać wyprowadzki na peryferia. Wiele dzielnic na obrzeżach Warszawy łączy zalety wielkomiejskości i naturalności terenów zielonych. Bielany dysponują niezbędną infrastrukturą miejską, a zarazem gwarantują świetne walory przyrodnicze, poprzez dobre napowietrzenie i bliskie sąsiedztwo Puszczy Kampinoskiej – zachwala zalety życia na północnym-zachodzie Warszawy przedstawiciel Shiraz III. To jednak nie wszystko. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, takie jak bielańskie Shiraz Trio, troszczą się o dobre samopoczucie mieszkańców, dbając o własne ekorozwiązania – hodowlę zieleni, ochronę od ulicznego hałasu czy korzystanie z alternatywnych, naturalnych źródeł zaopatrzenia (np. wody deszczowej czy energii słonecznej).

Myślenie przyszłościowe

Na koniec jeszcze jedno, niezwykle ważne spostrzeżenie. Decydując się na wybór lokalizacji warto sprawdzić, jakie plany względem okolicy mają inni inwestorzy. Wszak miasto ciągle się rozwija i nawet w kilka lat może diametralnie zmienić swoje oblicze. Nagłe pojawienie się zakładu przemysłowego w najbliższym otoczeniu zapewne nie będzie Ci odpowiadać… Aby zminimalizować ryzyko rozczarowań, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi planami inwestycyjnymi. Pomocą służą agenci firmy deweloperskiej, u której chcemy zakupić mieszkanie. Więcej informacji uzyskamy także w urzędach dzielnicy – radzi ekspert Shiraz III.

Materiał partnera